Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اپرای اکسیر عشق در پس‌زمینهٔ غرب وحشی

با همکاری
اپرای اکسیر عشق در پس‌زمینهٔ غرب وحشی
Copyright 
نگارش از Katharina Rabillonیورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارگردان برای اجرای این کار از عناصر کمدی «بزن و بکوب»، «کمدیا دلارته»، «نمایش عروسکی» و همچنین از برخی عناصر قدیمی فرهنگی ایتالیایی استفاده کرده است.

رولاندو ویلازون، کارگردان معروف اپرا این بار کمدی معروف اکسیر عشق را به دنیای وسترن‌ اسپاگتی برده است. اجرای پر رنگ و لعاب او از اپرای دونازتی، صحنهٔ اپراخانهٔ لایپزیک را آراسته است.

رولاندو ویلازون می‌گوید: «می‌خواستم ایده دنیای فانتزی را زنده کنم! دنیای وسترن برای همه جالب است، تقریبا هیچ کودکی نیست که نخواسته باشد نقشی در قصهٔ کابوی و آپاچی و کلانتر بازی کند، دنیای وسترن‌ها دنیایی پر از فانتزی و تخیل است.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیانکا، تونیوکی، خوانندهٔ‌ سوپرانوی نقش آدینا می‌گوید که کارگردان برای اجرای این کار خاص از عناصر کمدی «بزن و بکوب»، «کمدیا دلارته»، نمایش عروسکی و همچنین از برخی عناصر قدیمی فرهنگی ایتالیایی استفاده کرده است.

نمورینو، جوانی که عاشق آدینای جوان، ستارهٔ فیلم وسترن شده، فکر می‌کند که اکسیر عشقی که یک شارلاتان به او فروخته واقعا اثر کرده است.

رولاندو ویلازون، دربارهٔ برداشت تازه‌اش از این اپرای قرن نوزدهمی می‌گوید: «در این اجرا، آدینا ستارهٔ فیلمی است به نام زن وحشیِ وحشی. نمورینو، سیاهی لشکری که عاشق او شده، واقعیت را با داستان فیلم اشتباه می‌گیرد و جایی که آدینا حین بازی کردن نقش خود گریه می‌کند، نمورینو به او می‌گوید بیا، لطفا گریه نکن، بیا این این دستمال را بگیر اشکهایت را پاک کن!»

پیتوتر بوزِوسکی، در نقش نمورینو، ظاهر می‌شود و معتقد است که گرچه مخاطب نخست با شنیدن قطعه ویژهٔ نمورینو احساس غم و شاید نوعی مالیخولیا پیدا می‌کند اما کلام و احساس این شخصیت بسیار مثبت است.

رولاندو ویلازون در پایان می‌افزاید:‌ «این زیباست که شمای کارگردان بتوانید هدیه‌‌ای جذاب بیافرینید که بازیگران و مخاطبان بخواهند آن را در یاد نگه دارند و برای دیگران هم تعریف کنند.»

اکسیر عشق (L'elisir d'amore) اثر گائتانو دونیزتی، با اشعار فلیس رومانی، اپرای کمیکی است که نخستین بار در ۱۸۳۲ در ایتالیا روی صحنه رفت و استقبال فراوانی از آن شد. اکسیر عشق در ردیف اپراهای پربینندهٔ جهان، در جایگاه سیزدهم قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمدی سرخوشانهٔ زنان شاد ویندزور در اپرای برلین

زن بی‌خانمان متروی لس‌آنجلس نخستین اُپرای رسمی خود را اجرا کرد

اورفه در جهنم؛ اجرایی جسورانه از اپرایی سیاسی-اجتماعی