Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گالری ساعتچی لندن؛ نمایشگاه «آینه سیاه» با حضور ۱۷۰ اثر معاصر

 گالری ساعتچی لندن؛ نمایشگاه «آینه سیاه» با حضور ۱۷۰ اثر معاصر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ارجاع به تضادها و درگیریهای اخیر و رهبران سیاسی گذشته با جمله های کوتاه فلسفی در کنار کاریکاتورها برای انتقاد از لیبرالیسم افراطی از ویژگی های یکی از اثار این نمایشگاه است.

آگهی

گالری معتبر ساعتچی لندن در نمایشگاهی با عنوان «آینه سیاه» پذیرای ۱۷۰ اثر هنری از هنرمندان معاصری است که انعکاسی ناخوشایند و تاریک از جهانی که در آن زندگی می کنیم را پیش روی بینندگان قرار داده‌اند.

فیلیپا آدامز مدیر ارشد کالری ساعتچی می گوید: «آینه سیاه بازنمای هنر بعنوان هجو اجتماعی است و به نظر می رسد که عنوان فوق العاده ای برای این نمایشگاه باشد که مجموعه ای از کارهای هجوآمیز ۲۰ سال گذشته را به نمایش گذاشته و مانند آینه ای، جامعه معاصر را انعکاس می دهد. بیشتر آثار ارائه شده نگاهی بازیگوشانه و شوخ طبعانه دارند و تفسیری از نگرانی های انسان معاصر ارائه می دهند و واکنش هایی به حوادث تاریخی و شرایط سیاسی دارند.»

در تابلویی بزرگ از خطوط و تصاویر که دومینیک مک گیل آنرا خلق کرده است اثری را می بینیم که مجموعه‌ای تکه تکه از دیدگاههای ایدئولو‌ژیک درباره ماجرای یازده سپتامبر است. ارجاع به تضادها و درگیریهای اخیر و رهبران سیاسی گذشته با جمله های کوتاه فلسفی و کاریکاتورهایی برای انتقاد از لیبرالیسم افراطی از ویژگی های این اثر است.

دومینیک مک گیل، هنرمند شرکت کننده در این گالری می گوید: «وقتی ما برای انجام این پروژه متقاعد شدیم، نخستین هدف ما این بود که این نمایشگاه شبیه یک پانورامای تاریخی مانند نبرد گتیسبرگ (خونین ترین نبرد در جنگ داخلی آمریکا در ۱۸۶۳) یا داستان انجیل باشد. بنابراین ما عناصر کارتونی، سخنان و نوشته های قصار و ترکیب آنها تلاش کردیم چیزی شیه تاریخ معاصر را نقاشی کنیم.»

یکی دیگر از آثار این نمایشگاه چیدمان یا اینستالیشنی از ۳۵ عکس پرینت شده توسط جیمز هوارد است که ده سال پیش ساخته شده است و بخش تاریک وب را بازگو می کند.

جیمز هوارد می گوید: «اگر ما تلاش کنیم جایگاه‌مان را در جهان پیدا کنیم، اینترنت می تواند راه مستقیمی برای این امر باشد زیرا ما در اینترنت تمام رفتارها و ردپاهایمان را پیدا می کنیم. سالها قبل اینترنت خیلی متقاوت بود. آن زمان فیلترهای اسپم گیر خوبی مثل الان وجود نداشت و من می توانستم به جاهای عجیب و غریبی در اینترنت سر بزنم و چیزهای زیادی جمع آوری کنم. اما الان اینترنت جای حوصله سربری است. من با این چیدمان می خواستم چیزهایی نشان دهم که در افراطی ترین شکل شان هستند زیرا آنها می توانند آگاهی بهتری درباره ما ارائه کنند.»

اثر هنری دیگر این نمایشگاه با عنوان «قبل از اینکه مرا قضاوت کنی، یک مایل با کفشهای من راه برو» است که بازدید کنندگان با پوشیدن کفش ها کهنه با آنها عکس می گیرند و نوشته متصل شده به آنها را که داستان افراد متفاوتی است می خوانند.

نمایشگاه «آینه سیاه» در گالر معتبر ساعتچی لندن تا ۱۳ ژانویه برای بازدید علاقمندان دایر است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکلات خوردنی و پوشیدنی در نمایشگاه پاریس

گالری ساعتچی میزبان آثار «ناشناس‌های آشنا»‌ است

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید