Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خوانندگان اپرای پارسیفال از تجربه بی‌نظیر خود می‌گویند

با همکاری
خوانندگان اپرای پارسیفال از تجربه بی‌نظیر خود می‌گویند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نینا استم، خواننده سوپرانو و رنه پاپ، خواننده باس آلمانی از بهترین اجرا کنندگان واگنر حال حاضر دنیا هستند. این دو هنرمند از تجربه خود در اجرای اپرای پارسیفال می‌گویند.

نینا استم، خواننده سوپرانو و رنه پاپه، خواننده باس از بهترین اجرا کنندگان آثار واگنر حال حاضر در دنیا هستند. این دو هنرمند از تجربه خود در اجرای اپرای پارسیفال می‌گویند.

نینا استم، خواننده سوپرانو می‌گوید: «نمی‌دانم که قبلا آن را شنیده بودم یا نه. اما زمانی که در بیروت کار می‌کردم در جریان یک تمرین، آن را شنیدم و کاملا مدهوش شدم خصوصا با قطعه اول آن. موسیقی این اثر برای من دنیای دیگری از صداها بود. خصوصا در ادیتوریوم بیروت. من از قطعه اول برای خواباندن دختر کوچکم استفاده می‌کردم که تازه به دنیا آمده بود و برایش مانند لالایی بود. یک لالایی بلند.»

رنه پاپه، خواننده باس این اثر واگنر می‌گوید: «یادم می‌آید وقتی که قطعه گورنمانز را مطالعه می‌کردم، لحظه‌ای شوک‌آور برایم بود. نت پیانو را باز می‌‌‌کنی و آن را ورق می‌زنی و می‌دانی که پایانی ندارد. دست‌کم صحنه آغازین نقش گورنمانز بسیار سنگین است.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

A post shared by René Pape (@renepapebass) on

این خواننده آلمانی اپرای پارسیفال ادامه می‌دهد: «سال ۲۰۰۳ در تمرین با لباس در نیویورک بودم و خاطرم هست که در زمان تمرین با خودم فکر می‌کردم که کافیست فقط بتوانی تا کلمه آخر خودت را برسانی. نیم‌روز شد و و زمانش فرا رسید: خداوندا! بگذار خادمت تو را هدایت کند.»

او می‌گوید: «فکر می‌کردم که احساس رهایی خواهم کرد و وقتی تمام شود احساس خوشحالی می‌کنم. اما زمانی که به پایان تمرینات با لباس رسیدیم حس مثبتی داشتم و به آن حد از مدهوشی رسیدم که می‌خواستم بپرسم چرا قطعه من تمام شد.»

نینا استم می‌گوید: «وقتی روی صحنه و در نقش خود هستم بسیار طاقت‌فرساست. اما آن را احساس نمی‌کنم زیرا آدرنالین ترشح می‌شود. باید همینطور هم باشد زیرا فکر می‌کنم مخاطب می‌خواهد که همان مقدار که خودت را ارج می‌نهی، روی صحنه به لحاظ هنری فداکاری کنی.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاجگذاری پوپیا؛ اپرایی تاریک از هوس و خونریزی

اپرای «رومئو و ژولیت»، عاشقانه ای برای همه دورانها در بارسلون

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان