همایش فیلمهای پویانمایی در اروپا بیست ساله شد

همایش فیلمهای پویانمایی در اروپا بیست ساله شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

از سال ۱۹۹۹ میلادی و از زمان برگزاری اولین دوره همایش «کارتون مووی» تولید فیلمهای انیمیشن در اروپا پنج برابر ش

آگهی

بیستمین دوره همایش انیمیشنهای اروپایی موسوم به «کارتون مووی» در شهر بوردو در فرانسه برگزار شد.

همایش امسال، میزبان بیش از ۸۰۰ تهیه کننده، کارگردان، نویسنده و توزیع کننده بود که از سراسر اروپا آمده بودند. در بیستمین دوره این رویداد ۶۰ پروژه ساخت پویانمایی معرفی شد.

هدف از برگزاری این رویداد سالانه این است که نویسندگان و سازندگان اروپایی انیمیشن برای پروژه های خود در سال آینده، تهیه کننده یا توزیع کننده بین المللی پیدا کنند.

صنعت انیمیشن می داند که تنها از راه همکاری بین کشورهای اروپایی و تولید مشترک می توان به موفقیت دست یابد. از سال ۱۹۹۹ میلادی و از زمان برگزاری اولین دوره این همایش ، تولید فیلمهای انیمیشن در اروپا پنج برابر شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بهبود وضعیت اسپانیا خبر خوب برای انیمیشن سازان

امسال تمرکز بر روی انیمیشنهای اسپانیایی بود. این کشور زمانی از نظر ساخت انیمیشن در اروپا پیشگام بود. اما بحران مالی باعث سقوط صنعت انیمیشن در این کشور شده بود.

تخفیف های مالیاتی بین ۲۰ تا ۴۰ درصد در برخی مناطق به رونق کار انیمیشن کمک کرده است.

کارلوس بیرن رییس فدارسیون سازندگان انیمیشن در اسپانیا می گوید: «درآمد شرکتهای اسپانیایی در سال ۲۰۱۷میلادی ۶۵۴ میلیون یورو بود که نسبت به سال قبل آن (۲۱۰۶ میلادی)، ۲۰ درصد افزایش یافته بود. می خواهیم با کمک تخفیفهای مالیاتی درآمد را به ۸۵۰ میلیون یورو برسانیم.»

Une publication partagée par @nickname_work le 12 Mars 2018 à 1 :41 PDT

رونق انیمیشنهایی با موضوع آفریقا و رکود صنعت انیمیشن در بریتانیا

تعداد انیمیشنهایی که داستانشان در آفریقا می گذرد روز به روز بیشتر می شود. بازار مورد نظر برخی از این پروژه ها نیز خود آفریقاست.

سباستین اونومو فرانسوی به دنبال بودجه برای فیلم انیمیشینی است که شخصیت اصلی آن پسربچه ده ساله ای است که در لیبریا زندگی می کند و مجبور شده سرباز بشود . موضوع این انیمیشن هم برای مخاطبان آفریقایی جذاب است و هم برای مخاطبان بین المللی.

او می گوید: «باید محتوا تولید کنیم و مردم را سرگرم کنیم. باید این کار را با تولید محتوای با کیفیت انجام بدهیم. باید مضامین و موضوعاتی را انتخاب کنیم که منعکس کننده واقعیت هستند. برای ما مهم است که به عنوان یک شریک اروپایی حضور داشته باشیم.»

صنعت انیمیشن در اروپا به سرعت پیش می رود. تنها استثنا بریتانیاست در همایش «کارتون مووی» تنها یک طرح از این کشور ارائه شد در حالیکه بریتانیا در سالهای گذشته جز پنج کشور برتر در زمینه ساخت انیمیشن بود.

همایش«کارتون مووی» امسال از هفتم تا نهم ماه مارس (۱۶ تا ۱۸ اسفند۱۳۹۶) برگزار شد.

بیشتر بخوانید: انیمیشنهایی برای بزرگسالان در همایش «کارتون مووی» در لیون

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قسمت تازه انیمیشن شیرشاه صدرنشین گیشه سینمای آمریکا شد

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد