Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازگشت اپرای «افسانه های هوفمان» به خانه اپرای مونته کارلو

با همکاری
بازگشت اپرای «افسانه های هوفمان» به خانه اپرای مونته کارلو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خانه اپرای مونته کارلو میزبان منظومه ایی است رنگارنگ که در آن واقعیت و خیال در هم می آمیزد : افسانه های هوفمان.

خانه اپرای مونته کارلو میزبان منظومه ایی است رنگارنگ که در آن واقعیت و خیال در هم می آمیزد : افسانه های هوفمان. خالق این اثر ژاک اوفنباخ، آهنگساز فرانسوی است و خوان دیه گو فلورس، خواننده صدای تنور در این اجرا حضور دارد.

اپرای افسانه های هوفمان، اثر ژاک اوفنباخ، آهنگساز فرانسوی-آلمانی قرن نوزدهم میلادی در خانه اپرای مونته کارلو اجرا می شود. ژاک اوفنباخ، آهنگساز فرانسوی اپرای «افسانه های هوفمن» را با الهام از ارنست هوفمن، یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان جنبش ادبیات رومانتیک آلمان خلق کرده است.

خوان دیه گو فلورس: اجرای نقش هوفمان برای رپرتوار فرانسوی خواننده تنور مهم است

خوان دیه گو فلورس، خواننده صدای تنور اهل پرو در این اجرا نقش هوفمان را بازی می کند و می گوید: «بی نهایت خوشحال و هیجان زده ام. اولین بار است که در این اپرا بازی می کنم. ایفای نقش در افسانه های هوفمن، در رپرتوار فرانسوی یک خواننده صدای تنور مهم است. برای ایفای نقش هوفمن باید زیبا بخوانید و به نظرم هوفمان یک نقش نمایشی است. بیشتر از اینکه بخواهم به نوتها فکر کنم باید حواسم به کلمات باشد.»

Une publication partagée par Juan Diego Flórez (@jdiego_florez) le 20 Janv. 2018 à 11 :14 PST

«افسانه های هوفمان» اولین بار در سال ۱۸۸۱ میلادی، یعنی یک سال بعد از مرگ اوفنباخ در پاریس اجرا شد. اولین اجرای آن در خانه اپرای مونته کارلو در ۱۸۹۰ میلادی بود.

بیشتر بخوانید: اجرای اپرای «افسانه های هوفمن»، ترانه وداع اوفنباخ در اپرای باستیی پاریس

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یک صدای سوپرانو نقش چهار زن را ایفا می کند

در اپرای «افسانه های هوفمان» هوفمان قهرمان داستان خودش است. خوان دیه گو فلورس می گوید: «هوفمان در اثر اوفنباخ کمی دیوانه و عصبی است. او رانده شده و بعد شروع می کند به حرف زدن و آواز خواندن درباره یک زن.»

در افسانه های هوفمان چهار زن قلب شاعر را به درد می آورند. در این اجرای افسانه های هوفمن در خانه اپرای مونته کارلو، الوگا پرددیاگدو، خواننده روس صدای سوپرانو نقش هر چهار زن را ایفا می کند.

او می گوید: «ایفای چند نقش مختلف در یک اثر رویای من است. باید بتوانید با کنتراست کار کنید. وقتی رنگ صدایتان را تغییر میدهید، بلافاصله شخصیت دیگری می شوید.»

To sing all four ladies in #lescontesdhoffmann is a dream! To have 4 different characters just in one performance, challenge, but so much fun! Finally it’s what the woman is: we have so many different sides. Which look is your favorite? Giulietta’s green dress photo is from costume fitting, I didn’t have any time to make a shot on stage, because you have just 5 min for the change of everything, wig, make up, role and soul! 10 days to go to the opening. Петь всех 4ех героинь в сказках Гофмана – задание сложное, но увлекательное! Премьера через 10 дней! Какой образ вам нравится больше всего? #olgaperetyatkomariotti #olgaperetyatko opera_de_monte_carlo #offenbach #stella #olympia #antonia #giuletta</a></p> <p style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px; margin-bottom:0; margin-top:8px; overflow:hidden; padding:8px 0 7px; text-align:center; text-overflow:ellipsis; white-space:nowrap;">Une publication partagée par <a href="https://www.instagram.com/olgaperetyatko/" style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px;" target="_blank"> OLGA PERETYATKO</a> (olgaperetyatko) le 13 Janv. 2018 à 4 :02 PST

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اوفنباخ، اپرانویسی که درک نشد

خالق اپرای افسانه های هوفمن، اوفنباخ آهنگساز فرانسوی آلمانی الاصل بیشتر به خاطر کارهای طنزش مشهور بود، اما همیشه دلش می خواست او را یک اپرانویس بدانند.

ژان لویی گراندا، مدیر هنری خانه اپرای مونته کارلو می گوید: «در این اثر، شاهد رنجی هستیم که اوفنباخ متحمل می شد. او سراسر زندگی اش آثار کمدی و اپرت (Operette) خلق کرد که به مذاق مخاطب فرانسوی آن زمان، خوش می آمد. اما خود او همیشه فکر می کرد هنرمندی است که درک نشده است.»

خوان دیه گو فلورس می گوید: «هوفمن هم دلش می خواست مثل اوفنباخ جدی گرفته شود. او در جستجوی شعر و شاعری بود.«در پایان هوفمان موفق می شود و استعدادش را باز می یابد و مردم او و هنرش را می شناسند که فکر می کنم آرزویی بود که اوفنباخ برای خودش داشت.»

بیشتر بخوانید:خوان دیه گو فلورس، سلطان سبک «بل کانتو» در اپرا

اپرای «افسانه های هوفمان» روزهای ۲۲، ۲۵، ۲۸ و ۳۱ ژانویه ۲۰۱۸ در خانه اپرای مونته کارلو در سالن گارنیه اجرا می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نوای جادویی ویولن کیانگ وا چانگ در کنسرتو ویولن مشهور یوهانس برامس

اپرای «اکسیر عشق» و تجربه خلاقانه بنژمن برنهایم در اپرای ایالتی وین

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان