Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«بدون تاریخ، بدون امضا» دو جایزه جشنواره فیلم تسالونیکی را ربود

«بدون تاریخ، بدون امضا» دو جایزه جشنواره فیلم تسالونیکی را ربود
Copyright 
نگارش از Faezeh Mohebi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جدیدترین ساخته وحید جلیلوند به نام «بدون تاریخ، بدون امضا»برنده دو جایزه جشنواره تسالونیکی شد

آگهی

فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیلوند دو جایزه جشنواره بین المللی فیلم تسالونیکی را از آن خود کرد.

این فیلم که به نمایندگی از سینمای ایران در بخش مسابقه پنجاه و هشتمین این رویداد سینمایی حضور داشت، برنده جایزه «اسکندر نقره ای» و جایزه بهترین فیلم فدراسیون بین المللی منتقدان فیلم شد.
در بخش مسابقه این جشنواره امسال ۱۴ فیلم با هم رقابت می کردند. جایزه اسکندر طلایی بهترین فیلم به «کلاغها» ساخته «ینس آشور» کارگردان سوئدی تعلق گرفت.

امشب فيلمِ ما دوجايزه ى ديگه برد. جايزه ى ويژه هيئت داوران و فيپرشىِ جشنواره ى بين المللى #تسالونيكى. گفتم تو اين بلبشوبازار شايد كمى خوشحالى بياره. مبارك باشه به #سينماى_ايران#بدون_تاريخ_بدون_امضاء

— Ali Jalilvand (@AliJalilvand121) November 12, 2017

جشنواره بین المللی فیلم تسالونیکی از ۱۱ تا ۲۱ آبانماه ۱۳۹۶ (دوم تا ۱۲ نوامبر سال ۲۰۱۷) برگزار شد. پیمان معادی یکی از اعضای هیئت داوران این جشنواره بود.

بیشتر بخوانید:
از فیلسوف فرانسوی تا واقعیت مجازی در جشنواره بین المللی فیلم تسالونیکی

وی جایزه ویژه هیات داروان را برای جلیلوند اعلام کرد. جلیلوند که در جشنواره حضور نداشت در یک پیام ویدئویی ضمن تشکر گفت: «بسیار از هیات محترم داوران سپاسگزارم. این جایزه برای من بسیار ارزشمند است، نه به دلیل اینکه صرفا یک جایزه سینمایی است، بلکه به این دلیل که از یونان آن را دریافت می کنم. بی شک تاریخ درام، تاریخ تئاتر و سینمای دنیا مدیون یونان و بویژه مدیون ارسطوست. به هیمن دلیل این جایزه برای من بسیار بسیار ارزشمند است.»

#پيمان_معادى يكى از پنج داور پنجاه و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم «تسالونیکی» یونان معرفي شد pic.twitter.com/UXjKb6wX3z

— خبرآنلاين (@khabaronlinee) October 28, 2017

«بدون تاریخ بدون امضا» با بازی هدیه تهرانی، نوید محمدزاده و امیر آقایی داستان یکی از پزشکانِ پزشکی قانونی به نام دکتر کاوه نریمان است که با یک موتور سیکلتی که چهار نفر پشت آن نشسته اند تصادف می کند. دکتر نریمان با بازی امیر آقایی بعدا در محل کارش با جسدی روبرو می شود که او را قبلا می شناخته است.

جشنواره بین المللی فیلم تسالونیکی در سال ۱۹۶۰ میلادی بعنوان هفته سینمای یونان کارش را شروع کرد و از سال ۱۹۹۲ میلادی تبدیل به جشنواره بین المللی شد. این جشنواره مهمترین رویداد سینمایی جنوب شرقی اروپاست.

جوایز بین المللی برای «بدون تاریخ، بدون امضا»

بدون تاریخ بدون امضا به تهییه کنندگی علی جلیولوند، امسال در بخش افقهای نو هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم ونیز هم به نمایش گذاشته شد و جایزه بهترین کارگردانی را برای وحید جلیلوند و جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را برای نوید محمدزاده به ارمغان آورد.

این فیلم همچنین امسال جایزه هوگوی طلایی بهترین فیلم پنجاه وسومین دوره جشنواره بین المللی فیلم شیکاگو را کسب کرد.

در بخش نوعی نگاه جشنواره ونیز جایزه بهترین کارگردانی به جلیلوند و جایزه بهترین بازیگر مرد به محمدزاده برای فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» رسید. pic.twitter.com/Z71zg9Fwct

— روزنامه ایران (@IranNewspaper) September 10, 2017

«بدون تاریخ، بدون امضا» سومین ساخته سینمایی وحید جلیلوند است. فیلم قبلی او «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» ساخته سال ۱۳۹۳ موفق شد جایزه فیپرشی و جایزه اینترفیلم، تبلیغ گفت وگوی بین ادیان، در بخش افقهای هفتاد و دومین دورهٔ جشنواره فیلم ونیز در سال ۲۰۱۵ را از آن خود کند.

*بیشتر بخوانید: * فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت»، برندۀ جایزۀ منتقدان جشنوارۀ ونیز شد

جلیلوند در سی و پنجمین دوره جشنوراه بین المللی فیلم فجر به خاطر فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» جایزه سیمرغ بهترین کارگردان را کسب کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد