پشت صحنه رقابت «اپرالیا ۲۰۱۷» در قزاقستان

با همکاری
پشت صحنه رقابت «اپرالیا ۲۰۱۷» در قزاقستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خوزه پلاسیدو دومینگو امبیل، خواننده بزرگ و مشهور اپرا و رهبر ارکستر برای اولین بار ما را به پشت صحنه مسابقه اپرالیا برد.

خوزه پلاسیدو دومینگو امبیل، خواننده بزرگ و مشهور اپرا و رهبر ارکستر برای اولین بار ما را به پشت صحنه مسابقه اپرالیا برد. در هر دوره از این رقابتها او برای خوانندگان فینالیست جلسات خصوصی تمرین برگزار می کند.

آگهی

آلن بوریبایف، رهبر ارکستر خانه اپرای آستانه می گوید: «پلاسیدو دومینگو خود به تنهایی یک وزنه و نهاد و خواننده ای بی نظیر است که از هنر حمایت می کند. ما بسیار مفتخریم که او اپرالیای امسال را در خانه اپرای آستانه برگزار می کند.»

پلاسیدو دومینگو درباره برگزاری اپرالیا در شهر آستانه، پایتخت قزاقستان می گوید: «این کشور در کوتاه مدت پیشرفتهای بسیاری کرده است. آنها یک خانه اپرای فوق العاده ساخته اند و عاشق اپرا هستند. در طول سه سال ۲۸ پروژه و طرح هنری را انجام داده اند. مردم هم بسیار مشتاق هستند و این هنر را دوست دارند. پس چرا که نه؟»

او می افزاید: «من همیشه به خوانندگان می گویم که موزیک با ریاضیات آغاز می شود اما پشت این ریاضیات، شور و شوق، کمدی، اشک و تراژدی نهفته است.»

پلاسیدو دومینگو می گوید: «در مسابقه به شرکت کنندگان می گویم شما به اینجا می آیید و تمام روح و قلب و اشتیاق خود را به میان می گذارید، اما در رقابت برنده شدن هم به ریاضی و حساب بر می گردد. زیرا شما در آخر از بیست نمره ۱۹ یا ۱۸ میگیرید. گاهی اوقات حتی یک یا دو نمره مهم می شود.»

لوی سگاپان، برنده جایزه اول اپرالیا و خوانند تنور درباره استاد خود، پلاسیدو دومینگو میگوید: «زمانی که بر روی قطعه سارسوئلا کار می کردیم، خیلی جالب بود که خود واقعی او را می دیدم. او با موسیقی عمیقا ارتباط برقرار می کرد و این را می شد به وضوح دید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسطوره اپرا و مدیر اپرای لس‌آنجلس در پی اتهام سوء رفتار جنسی استعفا داد

رقابتهای «اپرالیا» محل کشف استعدادهای جوان اپرا

قهرمان؛ اُپرایی در مایهٔ جاز براساس زندگی یک مشتزن استثنایی