رقابتهای «اپرالیا» محل کشف استعدادهای جوان اپرا

با همکاری
رقابتهای «اپرالیا» محل کشف استعدادهای جوان اپرا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اپرالیا، رقابتی بین المللی برای یافتن استعدادهای جوان در عرصه موسیقی اپرا است.

اپرالیا، رقابتی بین المللی برای یافتن استعدادهای جوان در عرصه موسیقی اپرا است. این مسابقه هر سال در یکی از کشورهای جهان برگزار می شود.

آگهی

علاقمندان به شرکت در این مسابقه، ویدئویی از اجرای خود را برای داوران می فرستند و از میان آنها ۴۰ نفر بعنوان فینالیست به روی صحنه می روند. هر ساله خوانندگان جوان بسیاری بر روی صحنه اپرالیا کشف و به دنیای هنر اپرا معرفی شدند.

پلاسیدو دومینگو، خواننده تنور و رهبر ارکستر مشهور اسپانیایی- مکزیکی در ۲۵ سال گذشته همواره به نحوی در این رویداد شرکت کرده است. او مدیر و بنیانگذار اپرالیا، مسابقه بین المللی است که هر سال در فصل تابستان و اینبار در شهر آستانه پایتخت قزاقستان برگزار می شود.

آقای دومینگو درباره این رقابت می گوید: «من از رقابت امسال بسیار خرسندم و خوشحالم که بیست و پنجمین سالگرد اپرالیا را جشن می گیریم. و امیدوارم خودم تا جایی که بتوانم حضور داشته باشم و پس از من خانواده، فرزندانم و نوه هایم برگزاری این رقابت ها را ادامه دهند.»

آدلا زاهاریا، خواننده سوپرانوی رومانیایی از جمله ستارگان شرکت کننده در رقابت امسال بود که نه تنها جایزه اول را برد بلکه جایزه سارسوئلا را نیز از آن خود کرد.

سارسوئلا نام قطعه موسیقی دراماتیک به زبان اسپانیایی است که بخاطر علاقه پلاسیدو دومینگو به این موسیقی در کودکی هر ساله جایزه ای به این نام به خوانندگان زن و مرد اعطا میشود.

این خواننده درباره تجربه خود در این رقابت و برنده شدن در آن می گوید: «لحظات هیجان انگیز و هفته باور نکردنی بود. البته خیلی هم کار کردیم فشار و استرس زیادی وجود داشت.»

وی می افزاید: «بودن در میان ۴۰ فینالیست رقابت ها خودش خیلی مهم است. ما تا حالا در هیچ رقابتی شرکت نکرده بودم. می خواستم خودم را در معرض امتحان بگذارم تا ببینم در مقایسه با دیگر دوستان همکارم کجای صحنه های بزرگ اجرا و سالن های اپرا ایستاده ام.»

حضور خواننده تنور از آفریقای جنوبی با نام لوی سگاپان داوران را شگفت زده کرده بود. او جایزه اول بهترین خواننده مرد را از آن خود کرد.

لوی می گوید: «من در اکثر رقابتها مانند بل ودر، مونتسرات کاباله و خیلی مسابقات دیگر شرکت کردم اما فکر می کردم که در راه پیشرفتم در اپرا چیزی کم دارم و گفتم که باید در اپرالیا هم شرکت کنم. می خواستم استاد دومینگو را ملاقات کنم و با او کار کنم. او پدرخوانده اپرای جهان است.»

لوی اولین خواننده مرد اپرا از آفریقای جنوبی است که برنده اپرالیا شده است. پیش از این در سال ۲۰۱۱ هموطن او پرتی ینده در بخش صدای بانوان موفق به دریافت جایزه اول شده بود.

یک خواننده تنور دیگر از ایتالیا با نام مارکو سیاپنی نیز در بخش مردان جایزه سارسوئلا را از آن خود کرد.

آگهی

یکی از اعضای هیات داوران اپرالیا می گوید: «اکثر اوقات اجراها باورنکردنی هستند. این موریانه های صحنه شاید از لحاظ فنی بهترین نباشند، اما چیز اضافی ای دارند که مخاطب را به وجد می آورد. در این مسابقه خوانندگان جوان جذبه دارند.»

مخاطبین و تماشاگران اپرالیا نیز می توانند رای بدهند و خواننده مورد علاقه خود را انتخاب کنند. منتخبین تماشاچیان این دوره، خواننده سوپرانو از قزاقستان با نام ماریا مودریاک و خواننده خواننده بریتون، لئون کیم از کره جنوبی بودند.

پلاسیدو دومینگو می گوید: «داوران ما کارگردانان تئاتر هستند. پس می توانند شرکت کنندگان این رقابت را وارد گود کنند. امروز دیگر نمی توانید تئاتری پیدا کنید که برنده ای از رقابت های اپرالیا در آن نخوانده باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پشت صحنه رقابت «اپرالیا ۲۰۱۷» در قزاقستان

قهرمان؛ اُپرایی در مایهٔ جاز براساس زندگی یک مشتزن استثنایی

استودیوی اپرای زوریخ؛ جای آشنایی با ستارگان نوظهور اُپرا