دعوت از ۹ سینماگر ایرانی برای عضویت در آکادمی اسکار

دعوت از ۹ سینماگر ایرانی برای عضویت در آکادمی اسکار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار از ۹ سینماگر ایرانی از جمله گلشیفته فراهانی، لیلا حاتمی و بهمن قبادی برای عضویت در این نهاد دعوت کرد.

هایده صفی‌یاری در رشته تدوین، محمدرضا دلپاک در رشته صدابرداری، بهمن قبادی در رشته فیلم‌نامه نویسی و محسن موسوی هم که در سینمای هالیوود فعالیت می‌کند در رشته جلوه‌های ویژه برای عضویت در آکادمی اسکار دعوت شده‌اند.

محمد رسول‌اف، سازنده فیلم ممنوعه «دست نوشته‌ها نمی‌سوزند» نیز در رشته کارگردانی جزو دعوت شدگان است. آقای رسول‌اف امسال برای فیلم «لرد» در بخش نوعی نگاه جشنواره کن جایزه بهترین فیلم را کسب کرد.

علاوه بر لیلا حاتمی و گلشیفته فراهانی، نازنین بنیادی نیز که با سینمای ایران همکاری ندارد در رشته بازیگری دعوت به عضویت شده‌اند.

Welcome our new class! #AcademyMemberhttps://t.co/CfTTxfbFci

— The Academy (@TheAcademy) June 28, 2017

The Academy of Motion Pictures (aka those who vote on Oscar films) announced its newest class of members today! Congrats to all 774! pic.twitter.com/qN5hycJg1e

— B. Scott (@lovebscott) June 28, 2017

گال گدوت، هنرپیشه اسرائیلی که اکنون فیلم «زن شگفت‌انگیز» را بر پرده سینماها دارد در کنار آمیتا باچان، مونیکا بلوچی، آرون تیلور جانسن، کریستین استوارت، آماندا سیفورد، آدام درایور از جمله بازیگران مطرح خارجی هستند که امسال به عنوان اعضای جدید به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار دعوت شده‌اند.

با این حساب شمار اعضای این آکادمی به بیش از ۷ هزار نفر می‌رسد. دعوت از ۷۴۴ عضو جدید، رکودی تازه به منظور افزایش تنوع در نگاه‌ها محسوب می‌شود. سال گذشته میلادی این شمار ۶۸۳ تن از جمله عباس کیارستمی بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الیور استون : ماکرون یاد بگیرد که امپریالیست نباشد

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید