کارگردان لالالند با حمایت از اصغر فرهادی از فرمان ترامپ انتقاد کرد

کارگردان لالالند با حمایت از اصغر فرهادی از فرمان ترامپ انتقاد کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لالالند بار دیگر درخشید.

آگهی

لالالند بار دیگر درخشید.

دیمین شزل، نویسنده و کارگردان آمریکایی این فیلم «جایزه انجمن کارگردانان آمریکا» را نیز به مجموعه بزرگ جایزه هایش اضافه کرد.

به این ترتیب این کارگردان ۳۲ ساله عنوان جوانترین برنده «جایزه انجمن کارگردانان آمریکا» را از آن خود کرد و پیش بینی می شود به جوانترین کارگردان صاحب جایزه اسکار نیز تبدیل شود. لالالند نامزد دریافت ۱۴ جایزه در اسکار امسال شده است.

دیمین شزل در زمان دریافت این جایزه به انتقاد از فرمان دونالد ترامپ در زمنیه ممنوعیت سفر اتباع هفت کشور به آمریکا پرداخت.

او با اشاره به اصغر فرهادی که احتمالا در مراسم اسکار امسال شرکت نخواهد کرد، گفت: «به محض آنکه به موضوع محروم کردن تولیدکنندگان فیلم و صدا فکر می کنیم با این استدلال که آنها از بخشی از جهان می آیند که خیلی برای ما مفید نیستند، لغزشی خطرناک را انجام داده ایم و کاری ذاتا ضد هنر. من نمی توانم به چیزی فکر کنم که بیش از این، با اصول اولیه هنر در تضاد باشد.»

گرت دیویس، کارگردان استرالیایی نیز جایزه بهترین کارگردان برای اولین فیلم بلند خود «شیر» را دریافت کرد.

فیلم شیر، داستانی واقعی از جوانی هندی را به تصویر کشیده که در ۵ سالگی گم شده و به عنوان فرزندخوانده نزد یک زوج استرالیایی بزرگ شده است. او در ۲۵ سالگی تلاش می کند درحالیکه هیچ اطلاع و نام و نشانی از خانواده واقعیش ندارد، از طریق اینترنت زادگاه و مادر واقعی خود را پیدا کند.

ریدلی اسکات، کارگردان ۷۹ ساله بریتانیایی نیز در این مراسم جایزه یک عمر دستاورد را دریافت کرد. دوئلیست ها، تلما و لوئیس، گلادیاتور و گانگستر آمریکایی از جمله ساخته های این کارگردان پرکار دنیای هنر هفتم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت