«جکی»؛ فیلمی درباره همسر جان اف کندی

«جکی»؛ فیلمی درباره همسر جان اف کندی
نگارش از Euronews

فیلم «جکی» با بازی ناتالی پورتمن به داستان زندگی ژاکلین کندی همسر جان اف کندی، رییس جمهوری اسبق آمریکا می پردازد.

فیلم «جکی» با بازی ناتالی پورتمن به داستان زندگی ژاکلین کندی همسر جان اف کندی، رییس جمهوری اسبق آمریکا می پردازد. این فیلم برنده شیر طلایی جشنواره بین المللی ونیز سال ۲۰۱۶ شد.

ناتالی پورتمن درباره نقشش در این فیلم می گوید: «من برشهای زیادی از فیلمهای موجود را نگاه کردم. داده های ارزشمندی در اینباره هست. زندگی در کاخ سفید را مطالعه کردم. زیرا صحنه های آنجا را باید مو به مو بازسازی می کردیم. برای کار بر روی لهجه یک مربی هم داشتم. بر روی مکثها کار کردیم. در نهایت تا می توانستم لهجه را تمرین کردم.»

فیلم «جکی» به ابعاد مختلف و رمزآلود ژاکلین پس از قتل همسرش در سال ۱۹۶۳ می پردازد. سکانسهای اصلی فیلم در برگیرنده مراسم خاکسپاری، خروج وی از کاخ سفید، زندگی با فرزندان و حفظ میراث جان اف کندی است.

ناتالی پورتمن درباره شخصیت ژاکلین در این فیلم می گوید: «قتل کندی اتفاقی دردناک برای همه کشور و حتی جهان بود. تنها خانواده کندی و به طور مشخص همسر و فرزندان وی داغدار نبودند. ژاکلین به صورت باورنکردنی قدرت این را داشت که بفهمد این غم همه را در بر می گیرد. او همه را گرد خود آورد، زیرا مردم می دیدند که اگر او می تواند بر خود مسلط باشد آنها نیز می توانند.»

این فیلم از ژانویه سال ۲۰۱۷ در سینماهای اروپا نمایش داده خواهد شد.

مطالب مرتبط