Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اکران اروپایی «فروشنده» اصغر فرهادی از فرانسه شروع شد

اکران اروپایی «فروشنده» اصغر فرهادی از فرانسه شروع شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اکران فیلم فروشنده اصغر فرهادی در اروپا از ماه نوامبر آغاز شده است.

آگهی

اکران فیلم فروشنده اصغر فرهادی در اروپا از ماه نوامبر آغاز شده است.

فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی برنده جایزه بهترین فیلمنامه و بازیگر مرد جشنواره کن امسال شد. فیلم داستان رعنا و عماد، زوجی جوانی است که به آپارتمان جدید نقل مکان کرده اند. رعنا و عماد عصرها سر تمرین تئاتر «مرگ فروشنده» نوشته آرتور میلر، نمایشنامه نویس معاصر آمریکایی حاضر می شوند.

آپارتمان در شکل گیری داستان و تکامل روند حوادث آن نقش مهمی دارد. اصغر فرهادی در گفتگویی در این زمنیه گفته است: «فیلم با مرگ فرونشده ارتباط دارد. در نمایشنامه مرگ فروشنده هم داستان این خانواده در خانه ای می گدزه که انگار محاصره شده بین خانه هایی که اون دهه در نیویورک داشتن خونه های قدیمی رو خراب می کردند و خونه های جدید می ساختند. من نیاز داشتم به یک جایی که بتونم احاطه شدن این خونه ردو در بین خونه هایی که در اطرافش ساختن یک جوری ببینم. یک جوری که محاصره شده. اگر می رفتم توی یک آپارتمانی که تراس نداشت یا بالکن یا پشت بام اینجوری نداشت من این احاطه شدن را نمی دیدم. یه احساس خطر و بی ثباتی توی معماری بیرونی این آپارتمان میشه دید.»

اما پس از ورود آنها به خانه جدید، رعنا مورد تجاوز فردی ناشناس قرار می گیرد، که گویا از مشتریان آهو/ مستاجر قبلی خانه است. بنظر می رسد آهو روسپیگری می کرده است. آهو هرگز در فیلم ظاهر نمی شود. کارگردان برنده جایز اسکار افزود: «شخصیت آهو در فیلم بود و هر بار که بازنویسی می کردم مقداری کمتر شد ولی حضورش پررنگتر شد. وقتی یک شخصیت را نمی بینی ولی راجع بهش خیلی حرف می زنی، اهمیت بیشتری پیدا می کند. تماشاگر کنجکاو هست تا ببیند این کیست. اگر تصویرش را ارائه بدی و مثلا یک صحنه از آن نشان یا صدای آن را ارائه بدهی، خلاقیت تماشاگر رو برای تصور آن شخصیت محدود می کند.»

کارگردان سرشناس ایرانی در هفتمین فیلم خود باری دیگر به تناقضهای اخلاقی و فرهنگی طبقه متوسط شهری و همچنین پیامد رفتار انسانها بر یکدیگر می پردازد.

نمایش «فروشنده» در فرانسه شروع شده است و فیلم بتدریج در ماههای پاییز و زمستان در سینمای بسیاری از کشورهای اروپایی نمایش داده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد