فیلم مراقب؛ سرگذشت روزهای بیماری یک کمدین سالخورده

فیلم مراقب؛ سرگذشت روزهای بیماری یک کمدین سالخورده
نگارش از Euronews

در اواخر ماه اکتبر، برایان کاکس بازیگر اسکاتلندی شرکت رویال شکسپیر، برای افتتاحیه فیلم جدید خود با نام «مراقب» در شهر بوداپست به روی فرش قرمز رفت.

در اواخر ماه اکتبر، برایان کاکس بازیگر اسکاتلندی شرکت رویال شکسپیر، برای افتتاحیه فیلم جدید خود با نام «مراقب» در شهر بوداپست به روی فرش قرمز رفت. او در این فیلم نقش سر مایکل، یک پیرمرد بدخلق اسکاتلندی و کمدین سابق را بازی می کند که به بیماری پارکینسون مبتلاست و زندگی را برای خانواده اش جهنم کرده است. در نهایت دختر او برای مراقبت از پدر، پرستار جدیدی استخدام می کند.

برایان کاکس در مورد این فیلم می گوید: «من یک دوست بسیار نزدیک دارم. دوستی که کمدین است… استندآپ اجرا می کند. او نابغه است و یکی از شجاع ترین آدم هایی است که به عمرم دیده ام. او هم پارکینسون دارد. درست مانند «سر مایکل» فیلم. اما از پارکینسون در اجراهایش استفاده می کند. و بیماری را قسمتی از خودش کرده. او عذرخواهی نمی کند و میگوید این منم. من اینگونه ام و این بیماری من است. اگر قبول دارید پیش برویم.»

پرستار جدید، دوروتی، یک دانشجوی مجارستانی در رشته بازیگری است. دوروتی در این مدت، پیرمرد را می خنداند و او را به یاد جوانی خودش می اندازد.

کوکو کونیگ بازیگر نقش دوروتی درباره تجربه بازی در این فیلم می گوید: «تقریبا مثل این بود که نقش خودم را بازی کردم. فکر می کنم که خواست جانوس (کارگردان فیلم) هم همین بود. می خواست که من تا جایی که میتوانم طبیعی باشم و به روش خودم بازی کنم. من استادی داشتم که مثل مایکل گفورد (نقش پیرمرد) مراقبش بودم. فیلمبرداری که تمام شد فهمیدم در طول فیلم، مراقب برایان هم بوده ام. موقعیت های این فیلم خیلی شبیه به زندگی من در آن دوره بود.»

جانوس ادلنی کارگردان بریتانیایی- مجار در مورد فیلم خود می گوید: «قصد ما ساختن یک فیلم احساسی بود اما دوست داشتیم در عین حال که شما را وارد مسائل جدی زندگی می کند، حس شوخ طبعی هم داشته باشد. می خواستیم فیلمی در مورد مرگ بسازیم. چیزی که به سراغ همه می آید.»

اکران فیلم مراقب از ماه ژوئن آغاز شد و تا نوامبر امسال در کشورهای مختلف به روی پرده خواهد رفت.

مطالب مرتبط