Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حیوانات شب زی، فیلمی هیجان انگیز با کارگردانی تام فورد

حیوانات شب زی، فیلمی هیجان انگیز با کارگردانی تام فورد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تام فورد که اولین تجربه کارگردانی خود را با فیلم تحسین شده «یک مرد تنها» آغاز کرد، پس از هفت سال با فیلم هیجان انگیز «حیوانات شب زی» به روی پرده سینماها بازگشت.

آگهی

تام فورد که اولین تجربه کارگردانی خود را با فیلم تحسین شده «یک مرد تنها» آغاز کرد، پس از هفت سال با فیلم هیجان انگیز «حیوانات شب زی» به روی پرده سینماها بازگشت.

داستان فیلم «حیوانات شب زی»در مورد زن گالری داری به نام سوزان با بازی ایمی آدامز است که در مورد رمان نوشته همسر سابقش (با بازی جیک جیلنهال) کنجکاو می شود. این رمان داستانی خشن دارد که سوزان آن را به نوعی تهدید و انتقام از سرگذشت ازدواجشان می بیند.

تام فورد فیلمنامه نویس، کارگردان و طراح مد می گوید: «من واقعیت اغراق شده را دوست دارم. وقتی فیلمی می بینم دوست دارم آدمهایش قشنگ تر از دنیای بیرون باشند. می خواهم همه چیز کمی پررنگ باشد. من خوش شانس بودم که ایمی جزو اولین بازیگرانی بود که به این پروژه پیوست. این زن (سوزان) تمام مدت فیلم مشغول خواندن آن کتاب است و ایمی موفق شد که با او ارتباط برقرار کند. هر چه او می دید و احساس می کرد. بعلاوه من می خواستم که قیافه بازیگر این نقش دلنشین باشد و چشم های ایمی حالتی دارد که نمی توان از احساس آن فرار کرد.»

فیلم «حیوانات شب زی» چندین خط روایتی دارد. روایت اول، داستان سوزان و همسر سابقش که نظر او را درباره رمانی که نوشته جویا می شود. روایت دوم رمان او، «حیوانات شب زی» است که داستان سرگذشت مرگبار و وحشتناک سفر یک خانواده است و روایت سوم دوباره به سوزان و خاطرات او از ازدواج و جنبه های تاریک آن باز می گردد.

ایمی آدامز بازیگر نقش سوزان می گوید: «من ایده تام در مورد سفر میان گذشته و حال، داستان و واقعیت را خیلی دوست داشتم. همینطور این ایده که هر عملی عاقبتی دارد و ما با عاقبت کارهایمان زندگی می کنیم. باید اعتراف کنم که در ابتدای کار با سوزان خیلی احساس نزدیکی نمی کردم. نمی دانستم چطور با این شخصیت ارتباط برقرار کنم. بعد فهمیدم که هر قضاوتی که من در مورد او دارم او هم در مورد خودش همان قضاوت را دارد. پس همین تصورات پیشینی خودم را نقطه شروع ارتباط قرار دادم.»

«حیوانات شب زی» برنده جایزه شیر نقره ای از جشنواره فیلم ونیز در سال ۲۰۱۶، با بازی جیک جیلنهال، ایمی آدامز، آرون تایلر-جانسون، مایکل شنون، آیلا فیشر و آرمی هامر، از ماه نوامبر به روی پرده سینماهای جهان می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد