مبارزه برای فرصت برابر شغلی، «شورش دختران خوب» در دهه شصت میلادی

مبارزه برای فرصت برابر شغلی، «شورش دختران خوب» در دهه شصت میلادی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سریال «شورش دختران خوب» برداشتی از کتابی با همین عنوان از «لین پوویچ» است که در ماه اکتبر از وبسایت آمازون پخش خواهد شد.

آگهی

سریال «شورش دختران خوب» برداشتی از کتابی با همین عنوان از «لین پوویچ» است که در ماه اکتبر از وبسایت آمازون پخش خواهد شد. این سریال داستان چند زن را روایت می کند که در اواخر دهه شصت میلادی در مجله نیوزویک کار می کنند. آنها خواستار برابری فرصتهای شغلی هستند و در نهایت به علت تبعیض جنسیتی از این مجله به داگاه شکایت می کنند.

در دهه شصت در مجله نیوزویک، موقعیت خبرنگاری در انحصار مردان بود. محققان مواد لازم را برای خبرنگاران فراهم می کردند تا آنها بتوانند مقالات خود را برای مجله تهیه کنند. در این میان گروهی از محققان زن خواهان فرصت شغلی برابر با مردان در موقعیت خبرنگاری شدند. این زنان در نهایت با پشتیبانی النور هولمز، وکیل و فعال حقوق مدنی، شکایت خود از مجله نیوزویک را ارائه کرده و در نهایت در دادگاه برنده شدند.

جنویو آنگلسون بازیگران نقش پتی رابینسون، در جشن اکران اولیه این سریال گفت: «در میان این زنان چندین نویسنده خوش فکر و با استعداد وجود داشت. به طور مثال خود لین (نویسنده رمان) یا شاعر بی نظیری چون جودی گینگولد یا نورا افرون (خبرنگار،نویسنده و کارگردان). آنها با هم متحد شدند، از مجله شکایت کردند و با این کار، وضعیت زنان در محل کار را برای همیشه تغییر دادند.»

کریس دیامانتوپولوس، بازیگری کانادایی است که در این سریال نقش ایوان وودهوس، سردبیر مجله نیوزویک را بازی می کند. او معتقد است که تبعیض و نابرابری جنسیتی در محل کار، مخصوص زمان خاصی نبوده است و این سریال به معضلی پرداخت که امروز هم موضوعیت دارد . او می گوید: «جالب این است که این داستان در اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد اتفاق می افتد. اما من فکر می کنم با آنچه در حال حاضر نیز روی می دهد مطابقت دارد. بخصوص آنچه در عرصه سیاست و اقتصاد می گذرد.»

ده قسمت اول سریال شورش دختران خوب ((Good Girls Revolt) در تاریخ ۲۸ اکتبر امسال در بخش سریال وبسایت آمازون قرار خواهد گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد