انتشار ششمین آلبوم نورا جونز (Day Breaks)

انتشار ششمین آلبوم نورا جونز (Day Breaks)
نگارش از Euronews

نورا جونز، خواننده آمریکایی ششمین آلبوم خو به نام «دی بریکز» (Day Breaks) را بتازگی منتشر کرد.
او پس از تجربه کردن پاپ و فولک این بار به پیانو و موسیقی جاز برگشته است.

نورا جونز اولین آلبوم خود را سال ۲۰۰۲ در سن ۲۱ سالگی در ژانر جاز ساخت و به فروش بی سابقه ۲۵ میلیون نسخه دست یافت. آلبوم جدید حال و هوایی متفاوت دارد و از فضای اجتماعی و سیاسی معاصر و همچنین دهه های گذشته آمریکا الهام گرفته است.

او می گوید: «دبیرستان می رفتم که دو ترانه اولم را با پیانو ساختم و از هر دو بدم می آمد. خیلی سبک و پیانویی بودند.بعد از ساختن موسیقی برایم سخت شد. ۲۰ سالگی در نیویورک، مرکز ترانه سرایی و موسیقی ساکن شدم و الهام بخش من شد. در آن آپارتمان کوچک جایی برای پیانو نداشتم. گیتار را برداشتم و با اینکه تنها چند آکورد بلد بودم ترانه “با من بیا” را نوشتم.»

نورا جونز، حال سی و هفت ساله و مادر دو فرزند است. موسیقی جدید او بازتاب ریشه ها و آموزش جاز با تنظیمات پیچیده و گروهی با نوازنده های سرشناس است.

پس از آلبوم معروف (Come Away With Me) (با من بیا) نورا جونز روی انواع دیگر موسیقی به غیر از جاز فعالیت کرد. از کانتری تا بلوز و سول.
او درباره آلبوم جدیدش می گوید: «احساس می کنم در این ترانه ها چیز تازه ای است. گوش دادن به موسیقی دهه شصت و هفتاد میلادی ، سول و جاز خیلی خوب تجربه جدیدی بود. بعلاوه نواختن با شدت بیشتر که قبلا انجام نداده بودم. کار بیشتر و عمیق تر با پیانو تجربه جالبی بود.»

آلبوم جدید چند روز پس از انتشار آن در هفتم اکتبر ، ۱۶ مهر در صد جدول فروش آی تیون قرار گرفت.