Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مدرسه موسیقی لنی کوردولا، گیتاریست آمریکایی در کابل

مدرسه موسیقی لنی کوردولا، گیتاریست آمریکایی در کابل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قدم زدن تا بالای تپه های کابل و نواختن گیتار با معلم موسیقی، بهترین لحظه روز برای گروهی از دختران افغان است.

آگهی

قدم زدن تا بالای تپه های کابل و نواختن گیتار با معلم موسیقی، بهترین لحظه روز برای گروهی از دختران افغان است. نزدیک به پنجاه کودک از خانواده های کم در آمد که بیشتر دختر هستند در مدرسه موسیقی لنی کوردولا (Lanny Cordola)، گیتاریست آمریکایی، گیتار یاد می گیرند.

این مدرسه و آموزش موسیقی در کابل فرصتی برای فراغت از زندگی سخت روزانه و همچنین امید به ایجاد آینده ای بهتر برای آنها است. در کشوری که زنان در بسیاری از عرصه های زندگی با سختگیری مضاعف روبرو هستند، مدرسه گیتار فرصتی برای حضور این دختران و بیان خواسته ها یشان است. شیبا رحمانی، ۱۴ ساله می گوید: «آرزو می کنم صلح و ثبات در افغانستان برقرار شود. همچنین از مردم می خواهم دختران را نواختن گیتار آشنا کنند تا آینده افغانستان بهتر بشود.»

موسیقیدان اهل لس آنجلس چهار سال پیش پس از کشته شدن دو خواهر به نام پروانه و خورشید در یک انفجار انتحاری به کابل آمد. لنی کوردولا با اشاره به انگیزه خود می گوید: «روزی در افغانستان همه گیتاری به دست می گیرند، می خوانند و موسیقی می نوازند. وقتی موسیقی می نوازیم دیگران را آزار نمی دهیم و می دانیم که موسیقی اثر درمانی والتیام بخش دارد. نیرویی صلح آفرین است. راهی برای برقراری ارتباط حتی بدون دانستن زبان است و شاید عالی ترین نوع ارتباط بین انسانها باشد.»

مرسل که چهارده ساله است می گوید: «لنی من را تشویق کرد و به من یاد داد چطور گیتار بنوازم. حال عاشق گیتار هستم. آرزویم این است در آینده که گیتاریست و معلم گیتار خوبی باشم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان