خوانندگان جوان اپرا از شرکت در رقابت جهانی «اپرالیا» می گویند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
خوانندگان جوان اپرا از شرکت در رقابت جهانی «اپرالیا» می گویند

رقابت جهانی «اپرالیا» را پلاسیدو دومینگو، خواننده اسپانیایی صدای تنور برای کشف استعدادهای جوان دنیای خوانندگی اپرا بنیان گذاشت. بیست و چهارمین دوره این رقابتها در تئاتر «دگولادو» در شهر گوالاداخارا در مکزیک برگزار شد.

پلاسیدو دومینگو ۷۵ ساله می گوید: «برای هیئت داوران، انتخاب خیلی مشکل بود چون کار همه شرکت کنندگان در رقابت فوق العاده عالی بود.»

برخی از خوانندگان جوان اپرا که در این دوره از رقابتها شرکت داشتند نظرشان را درباره حضور در «اپرالیا» و اجرای برنامه در مقابل افراد مشهور از اپراخانه های جهان به یورونیوز می گویند.

مارکو پاریزوتو، مدیر هنری تئاتر «دگولادو» می گوید: «بزرگترین جاذبه “اپرالیا” برای خوانندگان جوان این است که پلاسیدو دومینگو یکی از سازماندهندگان رقابتهاست. او نه تنها خواننده است بلکه پیانو هم می نوازد، و رهبر ارکستر هم است. این جوانان می دانند که پلاسیدو در “اپرالیا” خواهد بود و از آغاز تا پایان رقابتها با آنها کار خواهد کرد. بنابراین خیلی ها می خواهند از او انرژی بگیرند و شاید هم جایزه ای ببرند.»

بنجامین برنهایم، خواننده فرانسوی صدای تنور که در بخش نیمه نهایی این رقابتها شرکت کرده بود، می گوید: «اپرالیا بهترین رقابت دنیاست. هیئت داوران نماینده بزرگترین اپراخانه های سراسر دنیاست: اپرای متروپولیتن نیویورک، شیکاگو، پاریس، لندن، مادرید. این رقابت بهترین راه برای کشف کردن خوانندگان جوان مستقل است تا حضورشان روی صحنه تثبیت و محکم شود.»

مارچلینا بوشر، خواننده صدای سوپرانو از دیگر شرکت کنندگان در بخش نیمه نهایی رقابت اپرالیا در سال ۲۰۱۶ می گوید که اجرای برنامه در اینجا برایش لذت بخش است: «رقابت را دوست دارم. پیش از این در رقابتهای ورزشی بسیاری شرکت کرده بودم اما شرکت در رقابتهای اپرالیا از تجربه های قبلی ام پرتنش تر بود. به خصوص که هیئت داوران که خیلی عالی است. روی صحنه می روید و بعد دعا می کند که زودتر تمام شود تا به خانه برگردید.اجرای برنامه در اینجا مثل خواندن در برابر ستارگان است.»

جاستین کیم، خواننده کنترتنور از آمریکا هم به بخش نیمه نهایی «اپرالیا» راه یافته است و می گوید که شرکت در این مسابقات تجربه با ارزشی برای اجرای برنامه در آینده است: «امروز رقیب هم هستیم اما فردا همکاریم. تئاتر خاصی ما را استخدام خواهد کرد و با هم روی صحنه خواهیم رفت و با هم زندگی خواهیم کرد. این تجربه شگفت انگیز به همکاری ما در آینده کمک بسیار می کند. عالی است.»