Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

۲۴امین رقابتهای جهانی اپرالیا برای کشف ستارگان آینده اپرا در مکزیک

با همکاری
۲۴امین رقابتهای جهانی اپرالیا برای کشف ستارگان آینده اپرا در مکزیک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رقابتهای جهانی «اپرالیا» هر سال برای انتخاب بهترین خوانندگان جوان اپرا برگزار می شود.

رقابتهای جهانی «اپرالیا» هر سال برای انتخاب بهترین خوانندگان جوان اپرا برگزار می شود. بنیانگذار این رقابتها پلاسیدو دومینگو، خواننده اسپانیایی صدای تنور است این تئاتر «دگولادو» در گوادالاخارا، در مکزیک میزبان بیست و چهارمین دروه این رقابتها بود.

“شهر گوادالاخارا در مکزیک امسال میزبان رقابتهای «اپرالیا» بود. «اپرالیا» از سال ۱۹۹۳ میلادی به ابتکار پلاسیدو دومینگو، خواننده اسپانیایی صدای تنور برای انتخاب بهترین خوانندگان جوان اپرا برگزار می شود.

کِئون وو کیم، خواننده صدای تنور اهل کرده جنوبی و الزا درایسی، خواننده فرانسوی دانمارکی سوپرانو به خاطر توانمندی صدا و آواز جایزه بهترین خواننده جوان اپرا را از آن خود کردند.

هیات داوران این مسابقه از مدیران اپراخانه های مشهور جهان تشکیل شده است. ۲۴ امین دوره این رقابتها از ۱۹ تا ۲۴ ژوییه در تئاتر «دگولادو» برگزار شد.

مارکو پاریزوتو، مدیرهنری این تئاترمی گوید که انتخاب بهترین خوانندگان از بین ۴۰ خواننده جوانی که از میان هزاران نفر نامزد دریافت جایزه بودند، کار قضاوت را سخت کرده بود.

او می گوید: «پلاسیدو دومینگو به ما هیات داروان گفت که تا به حال سابقه نداشته که اینهمه خواننده جوان با استعداد در اپرالیا شرکت کنند. ما ۱۲ فینالست را انتخاب کردیم در حالیکه باید ۱۰ نفر را انتخاب می کردیم. اما انقدر صداها عالی بود که حیفمان آمد دست کم دو نفر را حذف کنیم و دو نفر بیشتر از حد معمول برای مرحله نهایی برگزیدیم.»

از نظر پلاسیدو دومینگو تمام خوانندگانی که امسال در رقابتهای «پرالیا» شرکت کرده بودند در یک سطح قوی بودند. او می گوید: «در گزینش اولیه، در نیمه نهایی و امروز در رقابتهای فینال همه بسیار قوی بودند. همیشه این طور نیست، گاهی خواننده جوانی توجه بیشتری به خود جلب می کند و باعث تعجب همه می شود. انتظارش را ندارید و ناگهان جلوی شما ظاهر می شود. اما امسال همه این جوانان خوب و قوی بودند.»

رابطه پلاسیدو دومینگوی با تئاتر «دگولادو» در شهر گوادالاخارا به سالها پیش و شروع کار خواننده ۷۵ ساله باز می گردد. دومینگو کار خود را در همین اپراخانه شروع کرد و بعد از آن، بارها در این جا برنامه اجرا کرده است. او می گوید: «دقیقا ۵۰ سال پیش بود که به مناسبت یکصد سالگی این تئاتر در اینجا برنامه داشتم. برای من بازگشت به این محل اتفاق فوق العاده ای است: پس از گذشت ۵۰ سال همچنان مشغول فعالیتم.» خوانندگان جوان که در رقابتهای اپرالیا شرکت می کنند معمولا ۱۸ تا ۳۲ سال سن دارند. اجرای برنامه در مقابل کارگردانان اپرا از اپراخانه های مشهور جهان به این جوانان کمک می کند در زندگی حرفه شان پیشرفت کنند. پس از پایان رقابتها برندگان می توانند به تحقق رویاهایشان بیندیشند.

کئون وو کیم خواننده ۳۰ ساله می گوید که آرزویش این است که نقش رومئو در اپرای رومئو و ژولیت را اجرا کند. او می گوید: «نقش رؤیایی من نقش رومئو در اپرای رومئو و ژولیت اثر گونو است.»

برای الزا درایسی ۲۵ ساله خواندن روی صحنه لذت بخش تر از هر چیز دیگری است. او می گوید: «الان فقط آرزو دارم روی صحنه باشم.. رقابت را دوست دارم، دوست دارم تلاش کنم از مرز خودم فراتر بروم، خیلی لذت بخش است اما هیچ چیز مثل خواندن روی صحنه نیست.»

برندگان جوایز رقابتهای جهانی اپرالیا ۲۰۱۶

جایز اول: کئون وو کیم، از کره جنوبی / الزا درایسی، فرانسوی دانمارکی

جایزه دوم: بوگدان وولکوف، از روسیه / مارینا کوستا-جکسون، ایتالیایی آمریکایی

جایزه سوم: رام لاهای، از کوزوو/ اولگا کولشینسکا، از اوکراین

جایزه بریژیت نیلسون: برنتون رایان، ازآمریکا

جایزه پیپیتا امبیل دومینگو: مارینا کوستا-جکسون، صدای سوپرانو، ایتالیایی آمریکایی

جایزه دون پلاسیدو دومینگو: خوان کارلوس هردیا، صدای باریتون، از مکزیک / نیکولاس برونلی، صدای باریتون باس از آمریکا

جایزه بهترین خوانندکان از نگاه مخاطبان: کئون وو کیم، از کره جنوبی / النا استیکینتا صدای سوپرانو، از روسیه

جایزه کولتوراته: النا استیکینتا صدای سوپرانو، از روسیه

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خوانندگان جوان اپرا از شرکت در رقابت جهانی «اپرالیا» می گویند

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی