کشف فیلم ۴۷ سال پیش شوروی در اعماق آبهای ایسلند

کشف فیلم ۴۷ سال پیش شوروی در اعماق آبهای ایسلند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماهیگیران ایسلندی ماه گذشته صید غیرمنتظره و اسرار آمیزی داشتند.

آگهی

ماهیگیران ایسلندی ماه گذشته صید غیرمنتظره و اسرار آمیزی داشتند. همزمان با بیرون کشیدن تور در ساحل جنوب غربی، جعبه حاوی حلقه های متعدد فیلم بدست آنها افتاد که در اختیار موزه ملی فیلم ایسلند قرار داده شد.

فیلم ها پس از چندین دهه در عمق آب سالم بودند. مدیر موزه ملی فیلم ایسلند که معتقد بود فیلم ها ممکن است مربوط به جنگ جهانی دوم باشد، با خشک کردن و تعمیر آنها چند عکس را در صفحه فیسبوک موزه فیلم قرار داد. مدیر موزه ملی فیلم ایسلند گفت: «خیلی زود فهمیدم که می توانم از بعضی از فریم های فیلم عکس بگیرم. از چندتایی با دوربینم عکس گرفم و در فیسبوک گذاشتم و امیدوار بودم توجه کسی را جلب کند.» کمی بعد یک مرد روس ساکن ایسلند عکس ها را شناخت. او بیاد می آورد که فیلم را در کودکی دیده است. فیلم سال ۱۹۶۹ در شوروی ساخته شده و فیلمی کارآگاهی است که هم اکنون در شبکه یوتیوب قرار داده شده است.

با انتشار این خبر، فیلم مورد توجه بسیار قرار گرفت. سفارت روسیه و فدراسیون بین المللی بایگانی فیلم برای شناسایی فیلم اعلام همکاری کردند. کسی نمی داند چطور نسخه ای از این فیلم از کف اقیانوس آتلانتیک سر درآورده است ولی همین نکته که ماهیگیران ایسلندی آنرا کشف و صید کردند تصادف خارق العاده ای است و شگفت انگیزتر اینکه هنوز هم قابل دیدن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت