مرگ گری مارشال خالق «زن زیبا»

مرگ گری مارشال خالق «زن زیبا»
نگارش از Euronews

هالیوود سه شنبه شب با مرگ گری مارشال یکی از برجسته ترین کارگردانانش را از دست داد. این فیلمساز با نفوذ بخاطر عوارض ذات الریه و بدنبال یک سکته مغزی در بیمارستانی در کالیفرنیا و در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

گری مارشال اثار مهمی برای سینما خلق کرد از جمله «روزهای شاد»، «زن زیبا» و سریال تلویزیونی «زوج عجیب و غریب». روزهای شاد مارشال ابتدا بعنوان یک مجموعه تلویزیونی در سال ۱۹۷۴ شروع شد و بمدت ده سال پخش آن ادامه داشت.

مرگ گری مارشال بسیاری را در هالیوود و در خارج از آن تحت تاثیر قرار داد و بسیاری در توئیت هایی نسبت به مرگ او واکنش نشان دادند:

هنری وینکلر: «بزرگتر از زندگی، شوخ تر از همه، خردمند، معنای عینی دوست.»
https://twitter.com/hwinkler4real/status/755603842079744001
ران هوارد: «گری مارشال الهام بخش طنز و انسانیت، مربی خلاقیت و رهبری.»
https://twitter.com/RealRonHoward/status/755647898247917568
هالیوود ریپورتر به نقل از ریچارد گر: «یکی از جالب ترین و عجیب ترین مردانی که تاکنون متولد شده است.»
https://twitter.com/THR/status/755618512639553536

با فیلم «زن زیبا» در سال ۱۹۹۰ بود که جولیا رابرتز به ستاره تبدیل شد. گری مارشال و جولیا رابرتز در فیلم های بعدی گری از جمله «عروس فراری» (۱۹۹۹) و «روز مادر» آخرین فیلم گری مارشال که بهار گذشته به نمایش در آمد، با یکدیگر همکاری کردند.

گری مارشال می گوید: «کار کردن با کسی که شما بتوانید کوتاه و مختصر با او حرف بزنید و او بفهمد خیلی خوب است. جولیا و من در حال حاضر اشتراکاتی داریم. ما خانه ای داریم که دوست داریم به آنجا برویم، بنابراین پیش می رویم، فیلم می سازیم و باعث می شویم مردم بخندند.»

فیلم فراموش نشدنی «زن زیبا» با بازی جولیا رابرتز و ریچارد گر از مشهورترین کارهای گری مارشال، ۴۶۳ میلیون دلار فروش داشت و جولیا رابرتز جایزه اسکار بهترین بازیگر زن و فیلم جایزه بهترین فیلم کمدی موزیکال گلدن گلوب را کسب کرد.