مستند «اخلال در صلح» در بیت المقدس و ممانعت اسرائیل از ورود یک فعال صلح طلب فلسطینی

مستند «اخلال در صلح» در بیت المقدس و ممانعت اسرائیل از ورود یک فعال صلح طلب فلسطینی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مستند «اخلال در صلح» به کارگردانی استفان آپکون و آندره یانگ در جشنواره فیلم بیت المقدس به نمایش درآمد.

آگهی

مستند «اخلال در صلح» به کارگردانی استفان آپکون و آندره یانگ در جشنواره فیلم بیت المقدس به نمایش درآمد. این فیلم گروهی از دشمنان قدیمی (سربازان اسرائیلی و جنگجویان فلسطینی) را نشان می دهد که تصمیم گرفته اند شاخه های زیتون را جانشین اسلحه کنند.

با این حال اسرائیل مانع ورود شیفا القدسی جنگجوی سابق فلسطینی که اکنون فعال صلح طلب است به این جشنواره شد. اسرائیل این خبر که به دلایل امنیتی مانع ورود او شده را رد کرده است.

اودی گور، هماهنگ کننده اسرائیلی گروه «مبارزان برای صلح» می گوید: «اگر آنها اجازه ندهند که او وارد شود چطور مردم اسرائیل می توانند صدای صلح با جامعه فلسطینی ها را بشنوند؟ نلسون ماندلا گفته است که شما صلح را با دشمنتان برقرار می کنید. شیفا دشمن ما بود و اکنون او می تواند دوست ما باشد. اگر ما دستمان را برای دوستی با او دراز نکنیم این ما هستیم که بازنده خواهیم بود.»

شیفا القدسی بعد از گذراندن شش سال زندان، با مبارزان صلح همصدا شد، گروهی که بدنبال پایان دادن به خشونت های میان اسرائیل و فلسطینی هاست.

او می گوید: «اجازه ورود من توسط وزارت امنیت اسرائیل رد شد، من دلیلش را نمی دانم. از وقتی از زندان بیرون آمده ام برای صلح تلاش کرده ام.»

فیلم «اخلال در صلح» در جشنواره های گوناگون بین المللی در سراسر جهان به نمایش در آمده است و بزودی در سینماهای جهان بروی پرده می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد