دیانا دامرائو، خواننده صدای سوپرانو در اپرایی از دونیزتی

با همکاری
دیانا دامرائو، خواننده صدای سوپرانو در اپرایی از دونیزتی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اپرای «لوچیا دی لامرمور» اثر گائتانو دونیزتی، آهنگساز ایتالیایی قرن نوزدهم میلادی به رپرتوآرهای اپرای رمانتیک تعلق دارد.

اپرای «لوچیا دی لامرمور» اثر گائتانو دونیزتی، آهنگساز ایتالیایی قرن نوزدهم میلادی به رپرتوآرهای اپرای رمانتیک تعلق دارد. دیانا دامرائو خواننده آلمانی صدای سوپرانو در این اثر نقش آفرینی کرده است.

این اپرا در سه پرده در ماه مه در تئاتر شانزلیزه در پاریس اجرا شد.

نقش لوچیا، قهرمان نگون بخت داستان را دیانا دامرائو خواننده صدای سوپرانوی کولوراتورا ایفا می کند. وی می گوید: «نقش لوچیا برای خواننده سوپرانو مثل نقش بدلکار است چون در اجرای هر بل کانتو، لوچیا شخصیت تازه ای می شود چون خواننده سوپرانو تشویق شده است که آزادانه ويژگی ها و توانایی های صدایش را به نمایش بگذارد.»

ارکستر تئاترو رجیا (تئاتر سلطنتی) تورین، در این اجرا خواننده آلمانی را همراهی می کند و رهبری ارکستر را هم “جاناندریا نوزدا” برعهده داشت.

دیانا دامرائو می گوید: «استاد نوزدا شخصیتی دراماتیک دارد و خودش هم موسیقیدانی (نوازنده ای) بسیار زبردست است که از شما چند چیز می خواهد. این خیلی عالی است چون به این ترتیب خلاقیت، حالت جمعی پیدا می کند! از خودش هم خیلی مایه می گذارد و این الهام بخش است و خیلی هیجان انگیز.»

دیانا دامرائو گنجینه موسیقی کلاسیک و عشق و علاقه اش به خوانندگی اپرا را اینگونه توصیف می کند: «عشق زیادی در من هست که آماده ام آن را به دیگران عرضه کنم و به همین دلیل این حرفه را برگزیدم: می خواهم با خواندن و با صدایم در قلب مردم رخنه کنم. همچنین باید وجود این گنجها را که آهنگسازان ما برایمان به جا گذاشته اند و میراث و گذشته ماست، جشن بگیریم چون اینها هدایای جاودانه هستند که در قلب مردم قرن های آینده نیز رخنه خواهند کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا