Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رنج و زیبایی در عکس های کریستین اشپنگلر در پاریس

رنج و زیبایی در عکس های کریستین اشپنگلر در پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سال ۱۳۵۷ یک عکس نمایی از رویدادهای ایران را به دنیا نشان داد.

آگهی

سال ۱۳۵۷ یک عکس نمایی از رویدادهای ایران را به دنیا نشان داد. عکاس آن، کریستین اشپنگلر (Christine Spengler) هنرمند فرانسوی بود که در جریان انقلاب به ایران سفر کرد. او برای گرفتن عکس زنان ایرانی روسری به سر کرد زیرا درغیر این صورت عکاسی برای او غیرممکن بود. خانم اشپنگلر با یادآوری حضور خود در ایران می گوید: «هیچ مردی نمی توانست زیر حجاب مخفی شود حتما به جاسوسی متهم می شد ولی برای من آسان بود. »

کریستین اشپنگلر سپس برای عکاسی به افغانستان رفت. مجموعه عکس های او بی درنگ در مجله پاری ماچ منتشر شد که برای عکاس موفقیت بین المللی به همراه آورد. سبک عکاسی او طی سالها تغییر کرده و امروز باروک و پر نقش و نگار است، اما او هنوز خود را ژورنالیست می داند. این عکاس معروف و برنده جوایز معتبر می گوید: «هنوز به موضوع زنان می پردازم، غم و رنج را در عکس های سیاه وسفید به تصویر می کشم و زیبایی جهان را در رنگ و با فوران رنگ ها. قسم خورده ام هیچوقت از زمان جنگ عکس نگیرم.»

نمایشگاه جامع عکاس فرانسوی شامل تصاویری از ایرلند شمالی، کامبوج و خاورمیانه است و تحت عنوان «کریستین اشپنگلر ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۶» در خانه اروپای عکاسی در پاریس برپا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟