Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چشم اندازهای هنرمندانه در شهر پاریس

چشم اندازهای هنرمندانه در شهر پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ورودی موزه لوور پاریس این روزها پشت تصویری بزرگ از این ساختمان قدیمی مخفی شده است.

آگهی

ورودی موزه لوور پاریس این روزها پشت تصویری بزرگ از این ساختمان قدیمی مخفی شده است. یک هرم سیاه و سفید که از هر زاویه دید متفاوتی دارد بخش هرمی ساختمان موزه را استتار کرده است. این بخش که دهه ۸۰ به ساختمان موزه لوور افزوده شد تا به امروز با مخالفت همراه بوده است. «جی آر» هنرمند سازنده اثر می گوید: «تنها راه ناپدید کردن بخش هرمی ساختمان، بازی با معماری آن بود. مانند جادوگر، از یک زوایه دید کاملا ناپدید شده است و از زاویه دیگر متفاوت به نظر می رسد.»
نمایشگاه «جی آر» تا ۲۷ ژوئن در موزه لوور پاریس باقی می ماند. موزه لوور سال ۱۷۹۲ ساخته شد.

نه چندان دورتر از موزه لوور، «پل هنر» (PONT DES ARTS) بر روی رود سن میزبان نمایشگاهی از مجسمه های دانیل اورده، هنرمند معاصر فرانسوی است. در «پل عابر افسون شده» (La passerelle enchantee) درخت های برنز و فلزی در کنار مجسمه های دیگر در نمایش است. دانیل اورده می گوید: «همه درخت های من مانند این پل از فلز و فولاد ساخته شده اند، این درخت های دندانه دار بزرگ بازتابی از محیط و چشم انداز اطراف هستند و با وزش باد می لرزند. در بین درختان مجسمه های برنزی معمولی می بینیم، شخصیت هایی در موقعیت های مختلف که اساطیری به نظر می رسند.»

«پل هنر» یکی از معروفترین پل های پاریس، در سال ۱۸۰۱ ساخته شد و هدف مهندسان پل ساختن باغ معلق بود. این نمایشگاه نیز تا ۱۲ ژوئن در پاریس در نمایش خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟