Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نمایش «هم هوایی» افسانه ماهیان در استانبول

نمایش «هم هوایی» افسانه ماهیان در استانبول
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر استانبول میزبان بعضی از بهترین آثار نمایشی ترکیه و همچنین بین المللی است.

آگهی

بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر استانبول میزبان بعضی از بهترین آثار نمایشی ترکیه و همچنین بین المللی است. تئاتر «هم هوایی» به کارگردانی افسانه ماهیان یکی از برنامه های جالب جشنواره امسال بود.

سه شخصیت داستان نمایش «هم هوایی»، مهناز، شهلا و لیلا به صورت موازی در تاریکی آشپزخانه از زندگی، گذشته و آینده و مردان زندگیشان حرف می زنند. مونولوگ های آنها فراتر از تجربه های شخصی، بازتاب بخشی از مهمترین موضوعات دهه های اخیر جامعه ایران است.

گزارشگر یورونیوز در محل جشنواره با افسانه ماهیان گفتگو کرد. خانم ماهیان که یکی از بازیگران و کارگردان های پرکار و موفق تئاتر ایران محسوب می شود در محل جشنواره به گزارشگر یورونیوز گفت: « این نمایشنامه در واقع یک کار مستند است، یعنی از یک قصه مستند استفاده شده، دراماتیزه شده و روی صحنه رفته است. راجع به موضوعات اجتماعی است که مردم ایران با آنها مواجه هستند. استراکچر نمایشنامه زنانه است. چون کاراکترها زن هستند و درباره زندگی خودشان حرف می زنند، درباره اتفاق هایی که در زندگی به صورت نرمال برای هر زنی اتفاق می افتد صحبت می کنند.»

نمایشنامه “هم هوایی” نوشته مهین صدری و نقش آفرینی ستاره اسکندری، الهام کردا و سارا بهرامی از اواخر فروردین تا آخر اردیبهشت در ایران روی صحنه رفت.

جشنواره تئاتر استانبول با حضور گروه های مختلف بین المللی تا ۲۸ ماه مه، هشتم خرداد ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟