آلبوم تازه «زیگی مارلی»: عشق و صلح

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آلبوم تازه «زیگی مارلی»: عشق و صلح

آخرین آلبوم «زیگی مارلی» که نام خود او را بر خود دارد به تازگی روانه بازار شده است.

این خواننده جاماییکایی درباره نام این آلبوم می گوید:«وقت اسم گذاشتن برای آلبوم، چیزی به ذهنم نرسید، پس اسمش را گذاشتم «زیگی مارلی». اما بعد که به کار خودم خوب فکر کردم فهمیدم که چرا به صورت ناخودآگاه این اسم را روی آلبوم گذاشتیم. در واقع، در کارِ این آلبوم، مهندسی کار هم با من بود، یعنی همه آن کارهای فنی را کردم که معمولا خودم برای آلبوم هایم انجام نمی دهم.»

این خواننده ۴۷ ساله که هفت بار برنده جایزه گرمی شده، سال گذشته با حضور در یکی از سریالهای شبکه «سی بی اس» بازیگری را هم تجربه کرد.

اما کارهای اخیر او بیش از همیشه رنگ و بوی سیاسی پیدا کرده است. او خود در این باره می گوید: «آنچه را که در دنیا اتفاق می افتد می بینم، یعنی همه اتفاقاتی که در خاورمیانه و در روسیه می افتد. مردمی که رنچ می کشند، مردمی که فقط می خواهند در صلح و صفا زندگی کنند، بخاطر درگیریهای سیاسی و مذهبی عذاب می کشند. افراد می خواهند زندگی کنند و به هم محبت کنند، مهم نیست شما باشید یا من، ما می خواهیم زندگی در آرامش زندگی کنیم. نیاز نیست به همه حکومت کنیم، نیازی نیست شما را وادار کنم که به آنچه من باور دارم اعتقاد داشته باشید. همینطور که هستیم خوب است. این رنجها کافی است. این آلبوم هم حاصل یک الهام است. یک پیغام است.»