Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بازگشایی موزه پمپی

بازگشایی موزه پمپی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موزه جدید پمپی پس از ۳۵ سال بازگشایی شد. این موزه به نمایش آثار و یافته های بقایای شهر باستانی پمپی و همچنین بازسازی مجازی این رویداد تاریخی اختصاص

آگهی

موزه جدید پمپی پس از ۳۵ سال بازگشایی شد. این موزه به نمایش آثار و یافته های بقایای شهر باستانی پمپی و همچنین بازسازی مجازی این رویداد تاریخی اختصاص دارد.

در سال ۷۹ پس از میلاد، پمپی با ساکنانش در زیر لایه ای از خاکستر و مواد آتشفشان کوه وزوو، مدفون شدند. تخمین زده می شود بین دو هزار نفر از ساکنان پمپی قربانی آتشفشان شدند. حفاری و برنامه های اکتشاف متعددی برای یافتن آثار زندگی و بقایای انسانی شهر پمپی در جریان است.

ماسیمو اوسانا، مسئول این موزه می گوید: «پس از زمین لرزه سال ۱۹۸۰ موزه ۳۵ سال بسته بود و امروز سرانجام مانند یک مرکز عمومی بروی بازدید کننده ها باز گشایی شده است. مرکزی که علاوه بر تصاویر مجازی و اشیای متعلق به پمپی پیش از تمدن رم ، یک محراب و کتابفروشی جدید دارد. حال پمپی هم وارد دنیای معاصر شده است.»

این موزه سال ۱۹۴۳ در بمباران تخریب شد و پس از بازسازی، باری دیگر در زمین لرزه سال ۱۹۸۰ ناپل بشدت آسیب دید. نمایشگاه پمپی در یک بنای قرن اول میلادی «ویلای امپربال» برقرار خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟