Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فیلمهای تابستان هالیوود، هزینه زیاد و نوآوری کم

فیلمهای تابستان هالیوود، هزینه زیاد و نوآوری کم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تابستان هالیوود که با فیلم «کاپیتان آمریکا، جنگ شهری» شروع می شود، با چالش فروش و نوآوری روبرو است. با هزینه های گزاف فیلمهای این فصل، سوال این است

آگهی

تابستان هالیوود که با فیلم «کاپیتان آمریکا، جنگ شهری» شروع می شود، با چالش فروش و نوآوری روبرو است. با هزینه های گزاف فیلمهای این فصل، سوال این است که کدام فیلم در گیشه دوام می آورد؟

جیک کویل، منتقد سینما در این باره می گوید: «تعداد زیادی دنباله سازی و بازسازی فیلمهای قبلی در کار است و جریان اصلی سینمای تابستان امسال اینها هستند. هالیوود، بیشترِ سرمایه اش را روی سوژه های آشنا گذاشته است، داستانهایی براساس رمانها و داستانهای مصور و بازیهای ویدئویی معروف.»

از ۳۳ فیلم تابستانی استودیوهای بزرگ فقط ۱۲ فیلم، بازسازی یا دنباله فیلم دیگری نیست. برای نمونه، «مت دیمون» با یکی دیگر از سری فیلمهای «جیسون بورن» برگشته است و فیلم «شبح گیران»(Ghostbusters) هم بازسازی دیگری از یک فیلم دهه هشتاد است که نقشهای اصلی آن را این بار به جای سه مرد، سه زن ایفا می کنند.

خیلی ها باور دارند که فیلم «جوخه خودکشی» که در آن، گروهی از آدم بدها با بازی ستارگانی چون ویل اسمیت و بن افلک دورهم جمع شده اند بخت فروش بالایی دارد. جیک کویل، درباره این فیلم می گوید: «جوخه خودکشی از آن فیلمهایی است که بخصوص بعد از موفقیت فیلمی مثل Deadpool خیلی ها منتظر تماشایش هستند، چون تنوعی در این ژانر به حساب می آید.»

در دنیای انیمیشن هم دنباله سازی ادامه دارد. ساخته جدید استودیوهای دیزنی و پیکسار «در جستجوی دُری» (Finding Dory) ادامه ای بر سری «نیمو» است و برای فروش، به خانواده ها امید بسته است. اما انیمیشن کمدی «سوسیس پارتی»، آخرین ساخته استودیوی سونی هم می تواند یکی از پرفروشهای امسال باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد