هنر در مولنبک، شستن خاطرات بد یک محله

هنر در مولنبک، شستن خاطرات بد یک محله
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به تازگی موزه ای در محله مولنبک بروکسل درهای خود را به روی بازدیدکنندگان گشوده است با این امید که بتواند تصویر ناخوشایند این ناحیه تغییر دهد، تصویری

آگهی

به تازگی موزه ای در محله مولنبک بروکسل درهای خود را به روی بازدیدکنندگان گشوده است با این امید که بتواند تصویر ناخوشایند این ناحیه تغییر دهد، تصویری که با حملات مرگبار پاریس و بروکسل گره خورده است. در نخستین هفته گشایش این موزه چهار هزار نفر از آن بازدید کرده اند.

رافائل کرویت، مدیر هنری موز میما (MIMA) دراین باره می گوید:«هدف این پروژه از ابتدا این بود که هنر را ابزاری برای رسیدن به همبستگی اجتماعی کند. پس هنر معاصر را به کار گرفته ایم که قابل درک است، چراکه این هنر یاد گرفته است سبکی برونگرا، بی واسطه، همدلانه و بازیگوشانه داشته باشد. فکرمی کنم شهروندان امروزی هم حس می کنند که باید خودشان در چنین پروژه هایی شرکت کنند.»

«روشنایی های شهر» عنوان نخستین بخش موقت این نمایشگاه است که چهار هنرمند اهل بروکلین اجرای آن را در طبقات این موزه بر عهده داشته اند. «روشنایی های شهر» نمایش برجسته ایست با رنگهای گوناگون از مفهومِ جهان وطنی.

بازدیده کننده جوانی درباره این موزه می گوید:«فکر می کنم کار خوبی انجام شده است چون مردم می آیند و از جایی که پیشداوری زیادی درباره اش دارند، منظره کاملا متفاوتی می بینند.»

دیگری می افزاید:«مدتها بود که کارهایی چنین تکان دهنده، خودجوش و مستقیم در یک موسسه ندیده بودم و این آثار، با کارهایی که در موسسات دیگر می بینیم و خیلی برنامه ریزی شده و فرهیخته هستند تفاوت دارد.»

نمایشگاه «روشنایی های شهر» تا ۲۸ ماه اوت ادامه دارد و مدیران این موزه امیدوارند در کنار نمایش آثار دائمی، هر سال دو نمایشگاه موقت نیز در آن برپا کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟