«نگهبان» تلاش دو نوجوان برای حفظ حق عشق و زندگی

«نگهبان» تلاش دو نوجوان برای حفظ حق عشق و زندگی
نگارش از Euronews

فیلم سینمایی «نگهبان» (Keeper) موضوع این هفته سینمای دیگر است. اگر چه داستان فیلم تازه نیست و بارها در سینما تجربه شده ولی پرداخت سینمایی گیوم سنز

فیلم سینمایی «نگهبان» (Keeper) موضوع این هفته سینمای دیگر است. اگر چه داستان فیلم تازه نیست و بارها در سینما تجربه شده ولی پرداخت سینمایی گیوم سنز (Guillaume Senez)، کارگردان فرانسوی بلژیکی فوق العاده و دیدنی است.

دو نوجوان، شخصیت های اصلی فیلم هستند. ملنی ۱۵ ساله می فهمد که حامله شده است. ماکسیم از شنیدن این خبر وحشت می کند ولی بتدریج هر دو با موضوع کنار می آیند و در نهایت تصمیم می گیرند بچه را حفظ کنند. در حالی که مادر ملنی مخالف سرسخت نگه داشتن بچه است روشن می شود که این تنها مشکل این زوج نوجوان نیست.

کارگردان، داستان را زاویه دید ماکسیم روایت می کند، او پسری پر از تردید ولی مصمم به حمایت خانواده کوچک خود با تنها مهارتش، دروازه بانی است. با اینکه شخصیت ها نوجوان هستند، اما این فیلم نوجوانان نیست و موضوع اصلی آن انکار است. فیلمنامه بی عیب و نقص، بازی ها بسیار قوی و فیلم تا انتها غیرقابل پیش بینی باقی می ماند. فیلم «نگهبان» بزودی در فرانسه اکران می شود.

مطالب مرتبط