فیلمی به سبک هیچکاک : «شماره ۱۰ خیابان کلورفیلد»

فیلمی به سبک هیچکاک : «شماره ۱۰ خیابان کلورفیلد»
نگارش از Euronews

«شماره ۱۰ خیابان کلورفیلد» (10 Cloverfield Lane) فیلم تازه علمی – تخیلی و دلهره آور از سینمای آمریکا است که در یک زیر زمین روی می دهد. بیشتر داستان فیلم در طبقه زیرین یک ساختمان می گذرد، دو مرد، زنی را زندانی می کنند و به او که از تصادف رانندگی جان بدر برده می گویند کره زمین در یک حمله شیمیایی غیرقابل سکونت شده و دست کم یک سال طول می کشد تا گاز کشنده به دورن این زیر زمین برسد.

افتتاحیه فیلم در نیویورک برگزار شد. جی جی آبرامز، تهیه کننده «شماره ۱۰ خیابان کلورفیلد» که در پیشتازان فضا، ماموریت غیرممکن و جنگ ستارگان کارگردان و یا تهیه کننده بوده جزییات فیلم را تا افتتاحیه اکیدا پنهان نگه داشته بود.

الیزابت وینستید بازیگر فیلم می گوید: «فیلم جالبی است زیرا جی جی آبرامز از عوامل اصلی آن است. در مدت فیلمبرداری خیلی مایل بودم به دیگران بگویم. ولی حفظ راز فیلم، برای تماشاچی کار درستی است وفیلم تا آخر آن تجربه تازه است. ما از پیش به او قضاوت نمی دهیم.»

فیلم ترسناک، بازی با وضعیتی است که سه نفر در یک اتاق محبوس می شوند. دلهره، کمدی و غریب بودن از ویژگی های این فیلم تخیلی است. فیلم «شماره ۱۰ خیابان کلورفیلد» در اکران جهانی است.