اقتباسی کمدی دراماتیک از خاطرات خبرنگار جنگ در افغانستان

اقتباسی کمدی دراماتیک از خاطرات خبرنگار جنگ در افغانستان
نگارش از Euronews

فیلم داستانی ویسکی تانگو فورتکس (Whiskey Tango Foxtrot) اقتباسی است از کتاب خاطرات کیم بارکر (Kim Barker) خبرنگار روزنامه شیکاگو تریبیون که بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ در افغانستان و پاکستان مشغول به کار بود.

تینا فی (Tina Fey) که تهیه کننده و هنرپیشه نقش اول این فیلم هست در نخستین شب اکران آن در نیویورک حاضر بود و با اشاره به بن مایه این فیلم گفت: «فیلم به این مساله می پردازد که انسان ها چگونه در شرایط سخت یا پرتنش رفتار می کنند. برخی در این شرایط شوخ طبعی می شوند٬ برخی دیگر مست می کنند یا وحشیانه عشق می ورزند چرا که تحت فشار روحی و روانی هستند.»

تینا فی که با هنرنمایی در برنامه تلویزیونی «ساتردی نایت لایو» معروف شد تاکنون چند جایزه بین المللی از جمله دو گولدن گلوب را در کارنامه حرفه ای خود دارد.

بیلی باب تورنتون (Billy Bob Thornton) هم در این فیلم ایفای نقش می کند. وی می گوید: «نکته جالب فیلم این است که نیمه دیگری از رخدادهای خبری را نشان می دهد که معمولا در اخبار نمی بینید. من از فیلم هایی که طنز و درام را ترکیب می کنند خیلی خوشم میاد و این فیلم از این منظر هم موفق بود.»

منتقدان نیز نقطه قوت فیلم را علاوه بر نقش آفرینی موفق تینا فی و صحنه پردازی واقع گرایانه آن٬ ترکیب هوشمندانه ژانر کمدی و درام دانسته اند.