نگاهی به نمایشگاه هنرهای معاصر «آرکو» در مادرید

نگاهی به نمایشگاه هنرهای معاصر «آرکو» در مادرید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علاقمندان هنرهای معاصر از ۲۴ تا ۲۸ فوریه فرصت داشتند تا از نمایشگاه بین المللی «آرکو» در مادرید بازدید کنند. «آرکو»، یکی از بزرگترین نمایشگاههای هنر

آگهی

علاقمندان هنرهای معاصر از ۲۴ تا ۲۸ فوریه فرصت داشتند تا از نمایشگاه بین المللی «آرکو» در مادرید بازدید کنند. «آرکو»، یکی از بزرگترین نمایشگاههای هنر معاصر در اروپا و میعادگاه هنردوستان و مجموعه داران از سراسر دنیاست. بیش از ۲۲۰ گالریست از ۲۷ کشور دنیا امسال در ۳۵ اُمین دوره این نمایشگاه بین المللی شرکت داشتند.

آرون مولتون، مدیر نمایشگاه بیشتر توضیح می دهد: «چیزهایی را در آرکو می بینید که ممکن است دوست نداشته باشید. برعکس، از برخی آثار هم خوشتان خواهد آمد. جو آرکو شما را مجبور می کند که نه تنها به عنوان یک هنرمند بلکه به عنوان یک مصرف کننده هنر، سلیقه خود را بفهمید. سطح اکثر نمایشگاههای دیگر متوسط است. آنها فقط چیزهایی را که مُد شده به نمایش می گذارند و واقعا کمکی به شمای مصرف کننده در درک اثری که دوستش دارید نمی کنند.»

از زمانی که نمایشگاههای رقیب، نظیر نمایشگاه هنری بازل، میامی، سائوپائولو و یا ماکوی مکزیکوسیتی پا به عرصه وجود گذاشته اند، آرکو سعی کرده در اقتصاد نابسامان اسپانیا، نقش بین المللی خود را تثبیت کند. از این رو بیهوده نیست که آنها درصدد راه اندازی شعبه ای در لیسبون هستند. افتتاح آرکوی لیسبون برای اواخر ماه مه سال جاری برنامه ریزی شده است.

کریستینا گوئرا، مدیر گالری گوئرا در این باره می گوید: «بریتانیا در وسط است. تازه آنها با شمال آمریکا هم رابطه خوبی دارند. ما می توانیم با آمریکای جنوبی و آفریقا هم چنین رابطه ای داشته باشیم. آرکو در مادرید و در لیسبون حضور دارد و ظرفیت دارد تا پلی بین شمال و جنوب هم ایجاد کند.»

تاسیس نمایشگاه آرکو به فوریه ۱۹۸۲ بازمی گردد. اسپانیایی ها به لطف آرکو با جنبه ای از هنرهای معاصر آشنا شدند که پیش تر و در زمان رژیم فرانکو عموما از آن محروم بودند.

این نمایشگاه در طول ۳۴ سالی که از حیات آن می گذرد همواره پررونق بوده است. طبق برخی تحقیقات انجام شده، آرکو در سال گذشته میلادی، از نظر تعداد شرکت کننده، در سطح دنیا شماره یک بوده است.

سال آینده آرژانتین کشور میهمان این نمایشگاه است و قرار است هنرمندان این کشور آثار خود را در آرکو به نمایش بگذارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟