Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بزرگداشت پانصدمین سال تولد نقاش رویا نگار هلندی

بزرگداشت پانصدمین سال تولد نقاش رویا نگار هلندی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آثار هیرونیموس بوش (HIERONYMUS BOSCH) نقاش هلندی در موزه «نورد برابانس» (NOORDBRABANT) هلند در حال نمایش است. این موزه محلی کمتر شناخته شده، مهمترین

آگهی

آثار هیرونیموس بوش (HIERONYMUS BOSCH) نقاش هلندی در موزه «نورد برابانس» (NOORDBRABANT) هلند در حال نمایش است. این موزه محلی کمتر شناخته شده، مهمترین نمایشگاه یک قرن اخیر آثار این نقاش قرن شانزدهم میلادی را به نمایش گذاشته است. آثار متمایز هیرونیموس بوش، سرشار از هذیان، توهمات، موجودات غریب و کابوس هایی است که نماد مضمون های زمانه او مانند وسوسه، گناه و زوال بودند. سبک او پیش درآمد سبک سوررئالیسم محسوب می شود.

مدیر موزه «نورد برابانس» می گوید: «هیرونیموس بوش بدلیل اصالت و خلاقیت بی نهایتش یک هنرمند برجسته است. او در همه دنیا و تا به امروز هنرمندی الهام بخش بوده است. پانصد سال پس از مرگ، هنوز زنده است و این تنها به دلیل اصالت و سبکی است که غریب ترین رویاهای آدمی را به تصویر کشیده است.»

از زندگی نقاش هلندی اسناد زیادی در دست نیست. او بخش عمده زندگی اش را در شهر هرتوگن بوش در ۸۰ کیلومتری جنوب آمستردام گذراند. این نمایشگاه بخشی از مجموعه رویدادهایی است که برای بزرگداشت پانصدمین سال تولد این نقاش پیشرو برگزار می شود.

مدیر برنامه پژوهشی و احیای کارهای این هنرمند هلندی می گوید: «نام هیرونیموس بوش در اصل به نام شهر زادگاه مادری اش در آلمان، هیرونیموس فون آکن بوده است. قرن پانزدهم میلادی در تاریخی که برای ما روشن نیست خانواده او به شهر هرتوگن بوش نقل مکان کردند و چون هیرونیموس بوش در شهر هرتوگن بوش زندگی و کار می کرد، اسم خودش را بوش گذاشت.»

بلیط های نمایشگاه که از دسامبر ۲۰۱۵ برای پیش فروش عرضه شد، مورد استقبال گسترده علاقمندان این هنرمند خیالپرداز قرن شانزدهم قرار گرفت. نمایشگاه «هیرونیموس بوش: چشم انداز یک نقاش» از فوریه تا ماه مه در موزه «نورد برابانس» برقرار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟