اکران «تنازع بقا» فیلم نامزد جایزه بفتا در سینماها

اکران «تنازع بقا» فیلم نامزد جایزه بفتا در سینماها
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «تنازع بقا» (THE SURVIVALIST) اولین تجربه کارگردانی استیفن فینگلتون در سینماها اکران شده است. این فیلم مهیج که در ایرلند فیلمبرداری شده، اولین

آگهی

فیلم «تنازع بقا» (THE SURVIVALIST) اولین تجربه کارگردانی استیفن فینگلتون در سینماها اکران شده است. این فیلم مهیج که در ایرلند فیلمبرداری شده، اولین بار در جشنواره فیلم ترایبکا در نیویورک به نمایش درآمد و اکنون نامزد دریافت جایزه بفتای «اولین تجربه فیلمسازی ممتاز» شده است. داستان فیلم «تنازع بقا» در آینده خیالی و فروپاشی جامعه انسانی روی می دهد و هر انسان، فردی تنها است که باید از خودش در مقابل دنیا دفاع کند.

استیفن فینگلتون می گوید: «تمدن ما براساس منابعی بنا شده که تجدید پذیر نیستند و دوباره ذخیره نمی شوند. من شروع به تخیل در باره روی دادن چنین وضعیتی کردم و دیدم که حتما تلاش می کنم زنده بمانم. ایده فیلم از این تب هذیانی و تخیل در باره اینکه من چه طور انسانی خواهم شد گرفته شده است.»

داستان فیلم از تلاقی شخصیت اصلی با دو زن شروع می شود. او مردی تنها و منزوی است که با این دو زن در جنگل و محوطه شخصی اش روبرو و دچار تضاد منافع می شود. علیرغم بودجه کم و جلوه های ویژه اندک، کارگردان تلاش کرده حس تخیلی آخر دنیا را با بازی ظریف و چند لایه ای هنرپیشه ها و اتمسفر برهوتی القا کنند.

فیلمساز ایرلندی اضافه می کند: «یکی از نکات جالب فیلم کم هزینه این است که وقت زیادی برای تمرین نداریم. در نتیجه حس طبیعی شخصیت فیلم در آن موقعیت، راهنمای کارگردان و یا بازیگران می شوند. هدف ما درک و شناخت واقعی از آن وضعیت و همچینن درک واقعی از رفتار شخصیت در آن شرایط فرضی بود.»

فیلم «تنازع بقا» که در جشنواره های مختلف به نمایش درآمده و مورد ستایش قرار گرفته، از ۱۲ فوریه در سینماهای بریتانیا اکران می شود. مراسم بفتا (جایزه آکادمی فیلم بریتانیا) نیز روز ۱۴ فوریه در کاونت گاردن لندن برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد