Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«روزهای مد کیف» در پایتخت اوکراین

«روزهای مد کیف» در پایتخت اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پنجمین دوره «روزهای مد کیف»، یکی از رویدادهای صنعت مد اوکراین با حضور ۶۰ طراح و عرضه کلکسیون های پاییز و زمستان در پایتخت این کشور برگزار شد. آنا

آگهی

پنجمین دوره «روزهای مد کیف»، یکی از رویدادهای صنعت مد اوکراین با حضور ۶۰ طراح و عرضه کلکسیون های پاییز و زمستان در پایتخت این کشور برگزار شد.

آنا کولومویتس معروف به «آنا کی» طراح ۲۰ ساله اوکراینی چهار سال پیش برند «آنا کی» را راه اندازی کرد و امروز طرفداران ویژه خود را دارد. اولین نمایش مد «آنا کی» سه سال پیش در هفته مد لندن برگزار شد و لباس های این برند اوکراینی امروزه در ۴۰ فروشگاه و در ۲۵ کشور فروخته می شوند.

آنا کولومویتس می گوید: «این کلکسیون به فضا اختصاص دارد. اشیا و رنگهای فضایی همه ایده های خود من هستند و با فضای کیهانی من ارتباط دارند. اسم این مجموعه مهمانی از آینده است. برای طراحی هر فصل من از داستان های کودکان و قصه های شاه پریان الهام می گیرم. همچنین تیم برتون یکی از الهام های من است. من دوست دارم تصاویری که در کارتون ها آفریده شده اند را تکمیل تر کنم.»

الگا اندریوا، کلکسیون تازه خود را با الهام از یک لوگوی «من نیویورک را دوست دارم» کار طراح گرافیک معروف آمریکایی و همچنین پوسترهای تزیینی دهه ۸۰ طراحی کرده است. او می گوید: «من از پوسترهای دهه ۸۰ تاثیر زیادی گرفته ام. این آزادی است، زنی که برای انتخاب آزاد است. در تمام کارهای من هیچ استاندارد معینی برای وصل کردن پارچه های بافته شده و تزیینات کاردست که من در کارهایم از آنها استفاده می کنم وجود ندارد.»

برگزارکنندگان «روزهای مد کیف» امیدوارند این رویداد امکانی برای ارتباط طراحان بین المللی با همتایان اوکراینی بوده و عرضه آفرینش های این طراحان تازه کار در دنیای مد را تسهیل کند. یکی از این برگزارکنندگان می گوید: «این شروع زندگی حرفه ای برای بسیاری از طراحان مد است. نمونه های زیادی از موفقیت های بزرگ حرفه ای طراحان با کمک های ما وجود دارد. پنج سال پیش کسی چیزی از هفته مد اوکراین نمی دانست حالا همه می دانند موج بزرگی از طراحان اوکراینی وجود دارد و در پاریس نمایشگاه هایی داریم که کارهای این طراحان را می فروشند.»

پس از «روزهای مد کیف» هفته مد اوکراین در ماه مارس برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟