Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مجسمه لاتکس ستاره ها و شخصیت های سینمایی کار هنرمند پرویی

مجسمه لاتکس ستاره ها و شخصیت های سینمایی کار هنرمند پرویی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مجسمه بسیاری از شخصیت های سینمایی در اندازه کاملا واقعی ساخت یک هنرمند پرویی با مجسمه های مومی معروف مادام توسو قابل رقابت هستند. این مجسمه ها کار

آگهی

مجسمه بسیاری از شخصیت های سینمایی در اندازه کاملا واقعی ساخت یک هنرمند پرویی با مجسمه های مومی معروف مادام توسو قابل رقابت هستند. این مجسمه ها کار والتر هوامیان و از لاتکس ساخته شده اند. والتر هوامیان مجسمه ستاره های مورد علاقه اش از جمله آرنولد شوارتزینگر و سیلوستر استالونه را با لاتکس می سازد. او این کار را با ساختن مجسمه سیلوستر استالونه، ستاره مورد علاقه اش شروع و سال ۲۰۰۶ با او دیدار کرد.

لاتکس ماده ای قابل انعطاف برای قالب گیری است، با مالیدن لایه های مختلف روی ماده جاذب مانند گچ فرم دلخواه بدست می آید. همچنین ماده ایده آل برای ساختن پوست و خاصیت ارتجاعی آن است. امتیاز دیگر آن قیمت نسبتا پایین، قابلیت رنگ کردن و ایجاد ظریفترین جزییات است.

والتر هوامیان درباره تفاوت شیوه کارش با مجسمه سازی با موم می گوید: «مادام توسو برای ساختن مجسمه های معروف مادام توسو از موم استفاده کرد، ماده ای که آن دوره در دسترس بود. در آن موقع سیلیکون وجود نداشت و موم بهترین و تنها ماده موجود شبیه پوست انسان بود. حالا ۲۵۰ سال بعد ما مواد و مصالح دیگری داریم که شبیه سازی انسان ها را به صورت بهتری ممکن می کند.»

مجسمه ها با مصالح اصلی فایبرگلاس و لاتکس رزین یا سیلیکون با روش های پیچیده ساخته می شوند. در مرحله بعدی، موادی برای ساختن صورت، چشم، پوست، قد و موی سر و در نهایت تزیینات بسیار زیاد و دلخواه برای بازسازی ستاره و یا شخصیت مورد انتخاب مشتری بکار می رود.

مجسمه ساز پرویی می گوید: «بتدریج از ایده ها و عناصری برای واقعی تر کردن مجسمه ها استفاده کردم. در مجمسه برای ساختن مو و ابرو، از مواد شبیه مو و ابرو استفاده می شود و همه چیز ساخته شده یعنی مصنوعی است. هدف من این بود که برای مجسمه از مو و یا ابروی ساختگی استفاده نکنم. ابروی واقعی و موی واقعی می گذارم تا شخصیت ها هر چه واقعی تر باشند.»

این مجسمه ها مورد استقبال گروهی از طرفداران هنر در آلمان، عربستان سعوی، انگلستان و ژاپن قرار گرفته است. بهای متوسط هر کدام ۱۲۰۰ دلار است و ساختن هر مجسمه حدود ۴ ماه طول می کشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟