Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

«کوه ها از هم جدا می شوند» تصویری معاصر از چین و هویت چینی

«کوه ها از هم جدا می شوند» تصویری معاصر از چین و هویت چینی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم تازه جیا ژانگ که، کارگردان چینی موضوع این هفته برنامه سینمای دیگر است. فیلم «کوه ها از هم جدا می شوند» محصول سال ۲۰۱۵، تصویری واقعی و تاثیرگذار

آگهی

فیلم تازه جیا ژانگ که، کارگردان چینی موضوع این هفته برنامه سینمای دیگر است. فیلم «کوه ها از هم جدا می شوند» محصول سال ۲۰۱۵، تصویری واقعی و تاثیرگذار از چین معاصر است. فیلم داستان زندگی تائو، دختری جوان و سرشار از زندگی است که دو عاشق دارد و برای انتخاب آنها بر سر دوراهی است. یکی از آنها، جوانی مغرور و ثروتمند و دیگری کارگر معدن ذغال است. تائو یکی از آنها را به عنوان همسر انتخاب می کند و فیلم پیامد های این تصمیم در زندگی دو نسل را بررسی دنبال می کند.

کارگردان رویدادهای فیلم را در سه مقطع زمانی دنبال می کند. داستان از سال ۱۹۹۹ شروع می شود، سپس به سال ۲۰۱۵ می رسد و سال ۲۰۲۵در استرالیا به پایان می رسد. فیلم «کوه ها از هم جدا می شوند» تغییرات کشور چین و تاثیرات جهانی شدن را بر زندگی دورنی شخصیت ها نشان می دهد. کارگردان تصویر تخیلی خود از آینده نزدیک چین و هویت چینی را در اختیار تماشاگر قرار می دهد.

فیلم که در جشنواره های مختلف از جمله فستیوال کن به نمایش در آمد با استقبال متفاوت منتقدین همراه بوده است. بعضی آن را جاه طلبانه، قوی و بسیار انسانی و بعضی دارای فیلمنامه ضعیف توصیف کرده اند. با این حال فیلم دیدنی «کوه ها از هم جدا می شوند» فراتر از تصویر معاصر چین، داستانی جهانی است که برای مخاطبان عمومی آشنا و قابل درک است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد