Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رسم بزرگترین و بلندترین نقاشی دیواری دنیا در بزرگداشت بومیان بولیوی

رسم بزرگترین و بلندترین نقاشی دیواری دنیا در بزرگداشت بومیان بولیوی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روبروتو مامانیمامانی، از معروفترین هنرمندان بولیوی از قوم «آی مارا» است. او سرگرم پروژه نقاشی دیواری در شهر «ال آلتو» با هدف شکستن رکورد گینس است

آگهی

روبروتو مامانیمامانی، از معروفترین هنرمندان بولیوی از قوم «آی مارا» است. او سرگرم پروژه نقاشی دیواری در شهر «ال آلتو» با هدف شکستن رکورد گینس است. روبرتو می خواهد با همکاری چهل نقاش بلندترین و بزرگترین مجموعه نقاشی را در ارتفاع چهارهزار متر و به مساحت دوهزار متر مربع رسم کند. آثار روبرتو با بهای بالا در گالری و نمایشگاه بفروش می رسد اما این بار او یک ساختمان دولتی برای مسکن اجتماعی را هدف گرفته است.

روبرتو مامانمامانی می گوید: «این مردم که خانه ای ندارند، مسکن دولتی هم ندارند، حال فقط این نقاشی دیواری را دارند که از آن لذت ببرند. عامل دیگری در اینجا عمل می کند که تا حدی از فرهنگ آند ریشه گرفته است. دادن و گرفتن، اندیشه شریک کردن خود و دیگران. من چیزی می دهم و تو چیزی می دهی و با هم استفاده می کنیم.»

ربروتو نقاشی را با ذغال شروع کرد و با استفاده از رنگ، تجربه و الهام از نمادهای بومیان کشورش سبک ویژه خود را آفرید. در حالیکه رنگهای پارچه بافی مادربزرگ، تصویر زنان قوی، چشم انداز کوهستان با خورشید و کندور، پرنده بومی از مهمترین الهام های او هستند، مادربزرگ اولین آوزگار و مشوق او برای ادامه هنرش بود.

روبرتو اضافه می کند: «این کار را برای مردم آی مارا در منطقه ال آلتو انجام دادم. مردمی که مجبور به مهاجرت از روستا به شهر شدند و برای رسیدن به آن مشکلات زیادی را تحمل کردند، برای ادغام با شهر و انتقال فرهنگ. این برای من فراتر از یک کار محض است. بیشتر اظهار اردات و بزرگداشت آنها است.»

هنرمند بولیویایی می گوید هنرش حمایت از فرهنگ بومیان کشور برای بقا در مقابل چالش های دوره استعمار و مدرن است. وزارت مردم دولت سوسیالیست بولیوی با بنای این ساختمان بزودی آنرا به افراد کم درآمد کشور واگذار می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟