Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چهره واقعی وال استریت در فیلم «کوتاه بزرگ»

چهره واقعی وال استریت در فیلم «کوتاه بزرگ»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «کوتاه بزرگ» نگاهی کمدی به بحران مالی هشت سال پیش آمریکا است. فیلم با شرکت کریستین بیل، برد پیت، رایان گاسلینگ و استیو کارل، با زاویه دید متفاوت

آگهی

فیلم «کوتاه بزرگ» نگاهی کمدی به بحران مالی هشت سال پیش آمریکا است. فیلم با شرکت کریستین بیل، برد پیت، رایان گاسلینگ و استیو کارل، با زاویه دید متفاوت به عملکرد معامله گران و مدیران مالی، ناتوانی وال استریت با وام ها و بهره های بانکی سرسام آوری را تصویر می کند که آمریکارا به سوی بحران اقتصادی لغزاند.

فیلم اقتباسی از کتاب پرفروش مایکل لوئیس روزنامه نگار مالی آمریکایی است. آدام مک کی کارگردان با اشاره به علاقه اش به فیلمنامه می گوید: «شاید برای بعضی هاعجیب بود و برایشان سوال شده بود در حالیکه پروژه های بزرگتری وجود داشت چرا من روی این پروژه کار می کنم. ولی من به این موضوعات علاقه داشتم. نکته مهم این بود که وقتی سناریو را بازی بازیگران از جمله کریستین بیل، برد پیت و بقیه فرستادم تقریبا همه شان خیلی زود جواب مثبت دادند. اینجا بود که پروژه سرعت بیشتری گرفت.»

فیلم داستان معامله گرانی به نام «شورت» را بیان می کند که تنها در دوره کوتاه، موقع بالا رفتن بهای سهام و اوراق قرضه سرمایه گذاری می کنند. این گروه منفور معامله گران دراز مدت هستند که بازار را تا بالاترین حد آن سوق می دهند. عملکرد دو گروه از معامله گران در ترقی انفجاری بازار مسکن آمریکا در سال ۲۰۰۰ تاثیر زیادی داشت.

رایان گاسلینگ می گوید: «بهترین بخش فیلم این است که کارگردان می خواهد چهره واقعی وال استریت را نشان بدهد. همیشه وال استریت بصورت جذاب و بی عیب تصویر شده و آدام مک کی، کارگردان آن تصویر را در هم شکسته است.» کریستین بیل نیز با اشاره به توانایی کارگردان می گوید: «به نظر من کار آدام مک کی فوق العاده بود. او توانست افسانه ای را بشکند که کسانی مثل ما آن را نمی فهمیدند. اما وقتی داستان در قالب انسان ها می رود و همه آن ظواهر و ادعاهایی که وال استریت با تعمد برای گمراه کردن مردم استفاده می کند کنار می رود آنوقت کنه ماجرا برای ما روشن می شود.»

فیلم «کوتاه بزرگ» نشان می دهد پس از بحران مالی چیزی در وال استریت عوض نشده است. اکران فیلم «کوتاه بزرگ» از اواخر ماه دسامبر در آمریکا شروع شد و تا ماه فوریه در سینماهای بسیاری از کشورهای دنیا اکران می شود. فیلم نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب ۲۰۱۶ در چهار رشته شد اما جایزه ای کسب نکرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد