نمایشگاه بیگ بنگ در لندن، بمباران اطلاعاتی قرن بیست و یکم

نمایشگاه بیگ بنگ در لندن، بمباران اطلاعاتی قرن بیست و یکم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

Tekja، استودیوی تجسم داده های پیچیده است که انبوه اطلاعات غیرقابل فهم در زمینه های مختلف را بصورت ساده و زنده در اختیار همه قرار می دهد. در مرکز

آگهی

Tekja، استودیوی تجسم داده های پیچیده است که انبوه اطلاعات غیرقابل فهم در زمینه های مختلف را بصورت ساده و زنده در اختیار همه قرار می دهد.

در مرکز فرهنگی سامرست هاوس در لندن، این داده های زنده بصورت هنری در بخش های مختلف عرضه می شود. این نمایشگاه با نام «داده های بیگ بنگ» بمباران اطلاعاتی قرن بیست و یکم و تاثیر ان بر دگرگونی زندگی را به نمایش می گذارد.

خوزه لوییس ویچنته مدیر نمایشگاه می گوید: «این نمایشگاه کارهای هنری و فنی و محصولات و خدماتی را نشان می دهد که داده های مختلف را بعنوان موادخام دنیای امروز بررسی می کنند و آنها را از طریق فرایندی مثل مدل سازی مصنوعی دنیا نشان می دهد. این پدیده شبیه به معرفی برق رسانی به جهان در قرن نوزدهم است.»

بازدید کنندگان، در سالن نمایشی موسوم به «اتاق وضعیت لندن» اطلاعات زنده ای که در ارتباط با لندن جمع شده را روی اکران مشاهده می کنند.

Thingful, موتور جستجویی که توسط Umbrellium، سازنده نرم افزار ساخته شده به بینندگان اجازه می دهد با استفاده از اینترنت به همه شبکه ها ازسازمان هواشناسی گرفته تا انبارهای حمل و نقل وصل شوند.

خوزه لوییس ویچنته: «هر لحظه خروار ها اطلاعات در شهر تولید می شود. از حرکت قطار در مترو تا حسگرهای آلودگی هوا، این اطلاعات به ما نشان می دهد که در همین لحظه در شهر چه می گذرد و اتاق وضعیت لندن این داده ها را در مقابل چشم شما قرار می دهد.»

اطلاعاتی هم روزانه یا هر ساعت از طریق سلفی ها به اشتراک گذاشته می شود. هنرمندان با استفاده از نرم افزاری به نام “سلفی شهر لندن“، حدود۱۵۰ هزار چهره شاد شهروندان و گردشگران لندنی را که بصورت سلفی گرفته شده در کنار هم به نمایش گذاشته اند.

جوشوا پورت وی، به همراه لیز اتوگنا سازنده یک کار هنری است که معرف بازار بورس است وی در توضیح اثر خود می گوید: «شبیه یک افلاک نما است که هر ستاره آن یک سهم بورس است. این بازار تجارت بورس است و بصورت زنده به بازار جهانی متصل است بنابراین وقتی دراز می کشید و به آسمان نگاه می کنید، پول های در گردش دنیا را می بینید.»

نمایشگاه «داده های بیگ بنگ» در سامرست هاوس واقع در مرکز لندن از سوم دسامبر ۲۰۱۵ تا ۲۸ فوریه سال ۲۰۱۶ در معرض دید علاقمندان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟