فیلم «مادر بزرگ» با بازی درخشان لیلی تاملین

فیلم «مادر بزرگ» با بازی درخشان لیلی تاملین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«مادر بزرگ» (Grandma) تازه ترین ساخته پل وایتز است. فیلمساز آمریکایی که با American Pie شهرتی جهانی یافت٬ بار دیگر به سراغ کمدی رفته است. «مادر

آگهی

«مادر بزرگ» (Grandma) تازه ترین ساخته پل وایتز است. فیلمساز آمریکایی که با American Pie شهرتی جهانی یافت٬ بار دیگر به سراغ کمدی رفته است.

«مادر بزرگ» ماجرای مادر بزرگی محکم و مصمم است که برای کمک به نوه اش هر کاری می کند. نوه او یک مشکل جدی دارد؛ حامله است و می خواهد سقط جنین کند.

پل وایتز با اشاره به اینکه شخصیت اصل فیلم را از مادر بزرگ مکزیکی خود الهام گرفته است می گوید: «من از ایجاد فضاها و موقعیت های بامزه و نامتعارف لذت می برم؛ تصور یک مادربزرگ که از نوه ی ۱۸ ساله اش هم جنجالی تر و پر شور و حال تر است برایم خیلی جذاب بود.»

لیلی تاملین٬ هنرپیشه باسابقه آمریکایی که پس از ۲۷ سال نقش اول فیلمی را پذیرفته است٬ با اشاره به رقابت ها و سختی های کار در هالیوود می گوید: «شانس آوردم که پل چنین نقش جذابی را برای یک پیرزن متصور شد و نوشت. او هم لزبین است هم شاعر هم تحصیل کرده و هم اینکه یک نوه دارد که حالا حامله شده و نیازمند کمک است و نمی تواند به تنهایی از عهده مراحل سقط جنین برآید. پس مادر بزرگش که به اندازه کافی عاقل است با او مانند یک انسان بالغ رفتار می کند و به او مشاوره می دهد.»

«مادر بزرگ» در جشنواره فیلم ساندنس به نمایش درآمد و بازی درخشان لیلی تاملین با استقبال بسیاری از منتقدان همراه شد. هنرنمایی ای که ممکن است در اسکار سال ۲۰۱۶ نیز مورد قدردانی قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد