Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

زندگی پاپ در فیلم «فرانچسکو خطابم کنید»

زندگی پاپ در فیلم «فرانچسکو خطابم کنید»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«فرانچسکو (فرانسیس) خطابم کنید» اول دسامبر در سالن کنفرانس واتیکان نمایش می شود. زندگینامه رهبر کاتولیک های جهان به درخواست شخص پاپ در این محل برای

آگهی

«فرانچسکو (فرانسیس) خطابم کنید» اول دسامبر در سالن کنفرانس واتیکان نمایش می شود. زندگینامه رهبر کاتولیک های جهان به درخواست شخص پاپ در این محل برای حدود ۸ هزار بی بضاعت٬ بی خانمان و تعدادی زندانی اکران می شود.

«فرانچسکو خطابم کنید» تازه ترین ساخته دنیله لوکتی٬ فیلمساز ایتالیایی٬ بیش از نیم قرن از زندگی خورخه برگولیو٬ پسر یک خانواده مهاجر ایتالیایی در بوینس آیرس آرژانتین را به تصویر می کشد که اکنون رهبر کاتولیک های جهان است.

دنیله لوکتی می گوید: «زندگی او را که مرور می کنید می بینید که این مرد به راستی از جهنم گذشته است و به دلیل هم هست که این قدر پخته و آزموده است. او از کودکی آرزو کمک به دیگری را در سر داشت و اکنون٬ باوجود تمام مسایل و مشکلات به عالی ترین جایگاه ممکن دست یافته تا آرزویش را برآورده کند.» «جنگ کثیف» سال های ۶۰ و ۷۰ میلادی و حکومت نظامیان در آرژانتین بخش هایی از زندگی پرماجرا و گاه جنجالی برگولیو را تشکیل می دهد.

رودریگو دلاسرنا که نقش وی را در آن دوران ایفا کرده می گوید: «نقش کلیسا در رخداد های تاریخی آمریکایی لاتین همیشه بحث برانگیز بوده است. باتوجه به این نکته٬ ایفای نقش یک شخصیت مذهبی و تاریخی٬ به ویژه برای یک هنرپیشه آرژانتینی٬ کار سختی است.»

سرجیو هرناندز که نقش پاپ مسن تر را ایفا کرده می گوید: «کارگردان به من گفت که شباهت فیزیکی به شخصیت آنقدر برایش مهم نیست که تلاش برای درک و انتقال درست احساسات درونی او. من هم شروع کردم به تحقیق و مطالعه؛ سخنرانی های پاپ را گوش کردم و فیلم مستند درباره او دیدم.»

«فرانچسکو خطابم کنید» قرار است در دو نسخه سینمایی و تلویزیونی در ۴۰ کشور به نمایش درآید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد