«سافرجت» اتحاد زنان برای کسب برابری با مردان

«سافرجت» اتحاد زنان برای کسب برابری با مردان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مبارزه زنان بریتانیا در اوایل قرن بیستم برای برخورداری از حق رای، با خشونت پلیس و مقامات روبرو شد، در حالیکه بخشی از جامعه آنها را زنهایی ابله و

مبارزه زنان بریتانیا در اوایل قرن بیستم برای برخورداری از حق رای، با خشونت پلیس و مقامات روبرو شد، در حالیکه بخشی از جامعه آنها را زنهایی ابله و دردسرساز تلقی می کرد. سارا گاورون، کارگردان بریتانیایی داستان این قهرمانان گمنام را در فیلم «سافرجت» تصویر می کند. جنبش حق رای زنان یا سافرجت اوایل قرن بیستم در بریتانیا اوج گرفت. گروهی از زنان پیشرو ناراضی از نابرابری سیاسی، با سازماندهی راهپیمایی و کمپین مسالمت آمیز خواستار حق رای زنان و شرکت در انتخابات شدند. این درحالی بود که دولت وعده های توخالی برای اصلاح قوانین می دهد، روزنامه ها این جنبش را نادیده می گیرند و فعالان با اقدامات خشونت آمیز مواجه می شوند.

آگهی

فیلم، بافت اجتماعی دورانی که به شکل گیری زمینه های جنبش حق رای زنان منجر شد را بررسی می کند. در آن دوره در بریتانیا، حقوق مردان بر حقوق زنان برتری کامل داشت. «سافرجت» با بهره بردن از سبک کلاسیک، بازی کری میلیگان و مریل استریپ به کارگردانی سارا گاورون، تنش ها و خشنونت های یک نقطه عطف تاریخی قرن بیستم و تلاش زنان برای کسب برابری سیاسی و اجتماعی را نشان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت