تصویر رابطه دو زن در دنیای محافظه کار و مردسالار در فیلم «کارول»

تصویر رابطه دو زن در دنیای محافظه کار و مردسالار در فیلم «کارول»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«کارول» روایت رابطه عاشقانه دو زن با بازی کیت بلانشت در نقش کارول و رونی مارا، در نقش ترزه، کارمند یک فروشگاه بزرگ است. فیلم، اقتباس سینمایی کتاب

آگهی

«کارول» روایت رابطه عاشقانه دو زن با بازی کیت بلانشت در نقش کارول و رونی مارا، در نقش ترزه، کارمند یک فروشگاه بزرگ است. فیلم، اقتباس سینمایی کتاب «کارول» نوشته پاتریشیا های اسمیت است که سال ۱۹۵۲ با نام مستعار منتشر شد و یکی از نمونه های کلاسیک ادبیات همجنسگرایانه محسوب می شود.

کیت بلانشت، برنده اسکار ۲۰۱۳ بهترین بازیگر نقش اصلی و اسکار ۲۰۰۴ بهترین نقش مکمل درباره بازی در این نقش می گوید: «به محض خواندن فیلمنامه، از آن خوشم آمد. نوشته های پاتریشیا های اسمیت را دوست دارم. ولی می دانستم فیلم با ظرافتی است و ساختن آن دلیل کافی می خواهد. با آمدن تاد هینز (کارگردان) برای من به فیلم تبدیل شد و می دانستم فیلم جالبی خواهد شد.»

فیلم، داستان شیفتگی متقابل کارول و ترزه در دنیایی محافظه کار و مردسالار است که آنها را به حفظ رابطه ای پنهانی، ظریف و خصوصی مجبور می کند. درخشش کیت بلانشت و رونی مارا برگ دیگری به فهرست زن های سرشناس، از جمله کیت وینزلت، جولیان مور در فیلم های تاد هینز است. کارگردان آمریکایی می گوید: «واقعا به داستانهایی که زن شخصت محوری آن است علاقمندم. به نظر من داستان هایی از زندگی واقعی هستند. برای اینکه با موئلفه های ساده و در عین حال بسیار عمومی مانند ازدواج، عشق، فرزندان و خانواده تعریف می شوند. چیزهایی که بدون تردید ریشه های همه ما هستند. ممکن است کمتر خیالبافانه باشند و شاید برای همه سینماروها جذاب نباشند ولی من معتقدم داستان زن ها روایتی حقیقت گو از دنیا، تضاد ها و تناقض های آن ارائه می دهند.»

فیلم «کارول» از نمایش آن در جشنواره کن امسال، با استقبال مثبت منتقدان همراه بوده و برای رونی مارا، جایزه بهترین بازیگر زن این فستیوال را به ارمغان آورد. «کارول» اکنون در اکران بین المللی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کیت بلانشت رئیس هیات داوران جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ شد

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید