نگاهی به فیلم های افتتاحیه و اختتامیه جشنواره بنیاد فیلم آمریکا

نگاهی به فیلم های افتتاحیه و اختتامیه جشنواره بنیاد فیلم آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«کنار دریا» (By the Sea) تازه ترین ساخته آنجلینا جولی است که امسال در مراسم افتتاحیه جشنواره بنیاد فیلم آمریکا (بفا) به نمایش درآمد. او و همسرش برد

آگهی

«کنار دریا» (By the Sea) تازه ترین ساخته آنجلینا جولی است که امسال در مراسم افتتاحیه جشنواره بنیاد فیلم آمریکا (بفا) به نمایش درآمد. او و همسرش برد پیت در این فیلم نقش یک زوج روشنفکر آمریکایی را ایفا می کنند که از خلل ملاقاتهایشان در جریان سفری به فرانسه مجبور می شوند با بحران حاکم بر زندگی مشترک روبرو شوند.

جکلین لیآنگا٬ مدیر جشنواره بنیاد فیلم آمریکا می گوید: «فیلم که به نظرم تا حد زیادی فیلمی شخصی است داستان زوجی است که دوران پرتلاتمی را در زندگی مشترکاش سپری می کنند. از منظر ساخت و نگرش هنری هم به نظرم بسیار تحت تاثیر سینمای ایتالیا و فرانسه ی دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی است.»

آخرین باری که این دو هنرپیشه را در کنار هم در یک فیلم داستانی دیده ایم سال ۲۰۰۵ بود در فیلمی به نام آقا و خانم اسمیت که البته هیچ ربطی به سبک و سیاق این فیلم اخیر نداشت و بیشتر فیلمی پرخرج و به اصطلاح اکشن و اندکی هم کمدی بود.

خام لیآنگا با اشاره به آن فیلم می گوید: «هر دو هنرپیشه اکنون در جایگاهی قرار دارند که دیگر نیازی به قاپیدن آنگونه نقش ها نداشته باشند. آنها حالا در اوج موفقت هستند و می توانند آنطور که می خواهد به روش خود و با خلاقیت و زیبایی کار کنند.»

برد پیت در فیلم اختتامیه جشنواره بنیاد فیلم امریکا هم هنرنمایی می کند. فیلم «کوتاه بزرگ» یا «The Big Short» به کارگردانی ادم مک کی اقتباسی ست جذاب و پرهیجان از رمان پرفروش مایکل لویس که ماجرای یک گروه دلال و بورس باز حرفه ای را که تلاش دارند از قبل بحران مالی و بانکی در آمریکا پول کلانی پارو کنند٬ به تصویر می کشد.

جشنواره بنیاد فیلم امریکا ۱۲ نوامبر به کار خود پایان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد