فیلم «دوستانت را بکش»؛ طنزی تلخ درباره صنعت موسیقی در بریتانیا

فیلم «دوستانت را بکش»؛ طنزی تلخ درباره صنعت موسیقی در بریتانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم «دوستانت را بکش» (Kill Your Friends) یک فیلم کمدی و در عین حال هیجان انگیز به کارگردانی اوون هریس و با بازی نیکولاس هولت است. این فیلم نگاهی هجو

آگهی

فیلم «دوستانت را بکش» (Kill Your Friends) یک فیلم کمدی و در عین حال هیجان انگیز به کارگردانی اوون هریس و با بازی نیکولاس هولت است. این فیلم نگاهی هجو آمیز به صنعت موسیقی بریتانیا دارد.

فیلم «دوستانت را بکش» بر اساس کتابی به همین نام از جان نیون ساخته شده است.

داستان این فیلم در سال ۱۹۹۷ و در دوران اوج موسیقی پاپ بریتانیا می گذرد. جاه طلبی و بلند پروازی یکی از افراد فعال در صنعت موسیقی به نام استلفاکس با بازی هولت، او را در نهایت به کشتن یکی از همکارانش وا می دارد.

اوون هریس، کارگردان فیلم می گوید: «درک این فیلم برای مردم دشوار بود اما کتاب نیون کتابی ژرف و کلاسیک بود که طرفداران زیادی داشت. در نهایت اما این فیلمی طنزآمیز است. نگاهی تیره و تار به صنعت موسیقی است اما طنزی تلخ هم با آن همراه شده است.»

بازی در نقش استیون استلفاکس که شخصیتی معتاد به مواد مخدر و بی رحم دارد، برای نیکولاس هولت یکی از بزرگترین چالشهای کارنامه هنری اش بوده است.

نیکولاس هولت تاکنون در فیلمهایی همچون «مردان ایکس: کلاس اول» (X-Men: First Class)، «یک مرد مجرد» (A Single Man) و «درباره یک پسر» (About a Boy) بازی کرده است.

نیکولاس هولت می گوید: «یکی از کارهایی که تلاش می کنم انجام دهم بازی در نقشهایی متفاوت و انواع مختلف فیلمها است. این فیلمنامه را خواندم و با خودم گفتم که در مقایسه با علایق من و هرآنچه تاکنون خوانده ام خیلی متفاوت است. در نتیجه به نظرم جذاب بود و معتقدم کتاب نیون همچون پنجره ای کوچک به گوشه تاریک ذهن ما است. به نظرم هیجان انگیز آمد که کمی دست به کشف آن بزنیم.»

فیلم «دوستانت را بکش» در ماه سپتامبر در جشنواره فیلم تورنتو در کانادا به نمایش در آمد و از روز ۶ نوامبر در سالن های سینما در بریتانیا اکران خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت