فیلم «برند ما بحران است»؛ ساندرا بولاک در گردونه سیاست

فیلم «برند ما بحران است»؛ ساندرا بولاک در گردونه سیاست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «برند ما بحران است» (Our Brand is Crisis) با بازی ساندرا بولاک و بیلی باب تورنتون به موضوع سیاست در بولیوی می پردازد. ساندرا بولاک در این فیلم

آگهی

فیلم «برند ما بحران است» (Our Brand is Crisis) با بازی ساندرا بولاک و بیلی باب تورنتون به موضوع سیاست در بولیوی می پردازد. ساندرا بولاک در این فیلم نقش یک مشاور سیاسی صدمه دیده اما با ذکاوت را به نام جین بودین بازی می کند. او به کمک یک نامزد ریاست جمهوری بولیوی که بشدت در نظرسنجی ها در حال سقوط است، می شتابد. او در عین حال به دنبال انتقام جویی از مشاور سیاسی حزب رقیب با بازی بیلی باب تورنتون است.

جورج کلونی که از تهیه کنندگان این فیلم است همراه با همسرش در مراسم اولین اکران این فیلم حاضر شد. فیلم براساس رخدادهای واقعی در بولیوی در سال ۲۰۰۲ ساخته شده است. در آن سال گونزالو سانچز دو لوزادا برای دومین بار در پی کسب سمت ریاست جمهوری بولیوی بود و از مشاوران آمریکایی استفاده می کرد.

ساندرا بولاک در مورد پیام این فیلم می گوید: «سیاست تنها یک زمینه است. این فیلم بیشتر به پیامدها، تجارت بزرگ و این سوال که “تا کجا می توان پیش رفت” می پردازد. هنگامی که شما برای قدرت و ثروت زیاد شروع به صدمه زدن به دیگران می کنید در نهایت باید از گردونه حذف شوید. حال باید دید چه کسی از خود وجدان نشان می دهد و می گوید که ثروت به دست آمده کافی است. این فیلم بیشتر از آنکه درباره سیاست باشد در مورد تجارت بزرگ است.»

شخصیتهایی که ساندرا بولاک و بیلی باب تورنتون در این فیلم نقش آنها را بازی می کنند، رقبایی دیرینه هستند که از تمام ابزارهای ممکن برای به پیروزی رساندن نامزد ریاست جمهوری مورد نظر خود استفاده می کنند.

بیلی باب تورنتون در مورد کار با ساندرا بولاک می گوید: «ما کمی با یکدیگر آشنا بودیم. پیش از این با یکدیگر همکاری نکرده بودیم. معاشرت با او آسان است. با این حال باید عادت کنید که هر از چند گاهی با او تندخویی کنید و این سخت ترین بخش کار است زیرا بدخلقی کردن با سندی کار آسانی نیست.»

فیلم «برند ما بحران است» روایتی از فیلم مستندی به همین نام از ریچل بوینتون است که در سال ۲۰۰۵ ساخته شده بود. این فیلم اینک در آمریکا و کانادا اکران شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد