«اتاق» روایت دلخراشی از عشق و هفت سال گروگانگیری

«اتاق» روایت دلخراشی از عشق و هفت سال گروگانگیری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لنی ایبراهامسون، کارگردان ایرلندی که تجربه ساخت فیلمهایی با موضوع اعتیاد، خودکشی و افسردگی را در کارنامه دارد با فیلم دیگری به سینما بازگشته است

آگهی

لنی ایبراهامسون، کارگردان ایرلندی که تجربه ساخت فیلمهایی با موضوع اعتیاد، خودکشی و افسردگی را در کارنامه دارد با فیلم دیگری به سینما بازگشته است.

فیلم «اتاق» داستان دلخراش زنی است که هفت سال در گروگان همسایه اش زندانی می شود. فیلم «اتاق» بر اساس رمان پرفروش «اما دوناهیو»، داستان زندگی زنی به نام «ما» با بازی بری لارسون را روایت می کند. او هفت سال در انباری کوچک همسایه اش گروگان است، از مرد گروگانگیر حامله می شود و کودکی بدنیا می آورد.

از نظر لنی ایبراهامسون که به ساختن فیلمهای مستقل و تاریک فرانک شهرت دارد «اتاق» سفر از تاریکی به نور است.

اما دوناهیو، نویسنده ایرلندی کتاب و فیلمنامه «اتاق» می گوید: «فضای فیلم و محلی که داستان در آن روی می دهد تاریک است و ممکن بود براحتی سو تعبیر شود. تبلیغات و معرفی در شناساندن فیلم که موضوع آن داستان عاشقانه و عاطفی است نقش مهمی داشته است.»

لنی ایبراهامسون کارگردان فیلم می گوید: «دریافت جایزه مخاطبان و همچینین نقدها به نوعی همه را به چیزی که همیشه گفته بودیم آگاه کرد، این داستانی از امید، عشق و همچنین دوران کودکی و مادر بودن است. تجربه متفاوتی در اختیار مردم می گذارد و نباید از دیدن آن وحشت داشته باشند.»

«ما» تلاش می کند برای جک، پسرش که در آن اتاق بدنیا آمده و چیزی از فضای خارج از آن نمی شناسد دنیای زیبایی ایجاد کند ولی جک با بازی جیکوب ترمبلای با خواندن کتابهایی که گروگانگیر برایش می آورد بتدریج چیزهایی در باره دنیای خارج از آن چهار دیواری درک می کند.

بری لارسون بازیگر ۲۶ ساله آمریکایی که برای شناخت شخصیت و ایفای نقش آن، خود را مدتی در اتاقی جدا کرد می گوید: «زیبایی این داستان پیدا کردن عشق و عاطفه در پدیده ناگواری است که حتی تماشا کردنش سخت است. به نظر من بهترین جنبه این تجربه انسانی، توانایی «ما» در پیدا کردن عشق و بقا در بدترین و بسته ترین وضعیت است.»

منتقدان با استقبال از فیلم، بازی پر احساس جیکوب ترمبلای، از بازیگر خردسالی که در موقع بازی فیلم هفت ساله بود، تجلیل کردند. فیلم «اتاق» با دریافت عنوان فیلم منتخب مخاطبان در فستیوال تورنتو و جشنواره های دیگر، اکنون در آمریکا و لهستان در نمایش است و در ماههای آینده در چند کشور دیگر روی پرده می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد